data: 26.07 - 31.07.2016

Wyżywienie pielgrzymów

** MAIN FOOD COURT - FUNPAGE **


!!! ZOBACZ, GDZIE SĄ STREFY GASTRONOMICZNE ŚDM !!!Organizacja wyżywienia na krakowskich Błoniach

Odliczanie godzin do głównych obchodów Światowych Dni Młodzieży 2016 oficjalnie można uznać za rozpoczęte! Na kilka dni przed ich wielką inauguracją, Kraków spodziewa się blisko 2 mln pielgrzymów. Przewiduje się, że tyle osób weźmie udział w uroczystościach z Papieżem Franciszkiem podczas Mszy Świętej na Campus Misericordiae w Brzegach. Organizatorzy zapewniają, że wydarzenia na krakowskich Błoniach cieszyć się będą równie wysokim zainteresowaniem.

Spotkanie z udziałem Papieża poprzedzi pięć dni przygotowań, na które składają się: Msze Święte, Katechezy, Droga Krzyżowa, Strefa Pojednania, Festiwal Młodych oraz Centrum Powołaniowe. Wszystkie uroczystości odbywają się na Błoniach oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie. To właśnie te miejsca od 25 lipca stanowić będą centrum Krakowa.  

Pięć stref gastronomicznych na Błoniach wykarmi pielgrzymów

Dzięki doskonałej organizacji i zapobiegawczości Organizatorów, a przede wszystkim Księdza Józefa Gubały z Departamentu Żywienia oraz Pana Henryka Sali – Szefa Działu Finansów Błonia są doskonale przygotowane na przyjęcie ponad 1 mln pielgrzymów. Wokół terenu stworzone zostały dedykowane pielgrzymom strefy gastronomiczne. Wśród nich centralna - Main Food Court, zlokalizowana na stadionie Juvenii w samym sercu Błoni, a także pozostałe umiejscowione na: Stadionie Cracovi, na terenie Zwierzynieckiego Klubu Sportowego oraz dwie na ul. Piastowskiej. Strefy gastronomiczne to punkty, gdzie wszyscy odwiedzający będą mogli zjeść zarówno ciepły, jak i zimny posiłek, zaspokoić mniejszy i większy apetyt. Oficjalne pola cateringowe mieszczące się na Błoniach, poza regularną sprzedażą dań z menu, umożliwiają przede wszystkim wymianę zakupionych przez pielgrzymów talonów na żywność. Przewiduje się, że większość z nich będzie czynna 24 godziny na dobę.

Co w menu?

Pielgrzymi w strefach w obrębie Błoni znajdą zarówno szybkie posiłki typu fast – food jak i dania główne na zimno i na gorąco, polskie przysmaki regionalne, dania z grilla oraz desery. Nie zabraknie również posiłków wegetariańskich i bezglutenowych. Wszystkie serwowane dania można zabrać na wynos. Osoby, które zechcą dokonać zakupu kawy, herbaty, zimnego napoju lub przekąsek będą miały możliwość skorzystania z vendingów – samoobsługowych maszyn, dzięki którym można zakupić produkty nie stojąc w kolejkach. To wszystko czeka na pielgrzymów na Błoniach! Dodatkowo strefy gastronomiczne rozdawać będą wodę.  

Każdy znajdzie coś dla siebie

Restauratorzy stanęli na wysokości zadania i dopasowali ceny na każdą kieszeń. Wahają się one w granicach 10 – 20 zł. Największa strefa cateringowa Main Food Court jest w stanie obsłużyć dziennie ponad 100 tys. pielgrzymów. Naszym głównym celem jest sprawne obsłużenie każdej głodnej osoby, która do nas przyjdzie. Dlatego dysponujemy szerokim zapleczem, na którym przyrządzamy świeże i pożywne posiłki. W naszym menu pielgrzymi znajdą popularne dania typu fast food, ale także lunch boxy wyprodukowane i przywiezione do nas prosto z Włoch. Nie zabraknie również zimnych i ciepłych napojów. Pamiętaliśmy też o wegetarianach!  Nasze pole cateringowe startuje już w poniedziałek i czynne będzie 24h na dobę.  – mówi Olga Zalewska, Główny Manager Main Food Court. Do zalet strefy Main Food Court niewątpliwie należeć będzie możliwość płatności kartą, liczne stanowiska z kasami i odbiorem posiłków oraz szybki i profesjonalny personel. Nie ukrywam, że jeszcze miesiąc temu zastanawialiśmy się jak wykarmić wszystkich pielgrzymów na Błoniach. W pobliżu brakowało punktów zdolnych do obsłużenia tak dużej liczby osób, jednak dzięki otwartości wszystkich restauratorów udało się otworzyć pięć pól gastronomicznych. Jestem przekonany, że każdy z nich będzie świadczył usługi na najwyższym poziomie za każdą z firm stoi wiedza oparta na doświadczeniu. Każdy z pielgrzymów przebywających na Błoniach bez trudu wymieni swój kupon lub zakupi posiłek. Pozostaje tylko czekać na pierwszych uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie! – mówi Ks. Józef Gubała.

Gdzie szukać informacji o wyżywieniu?

W celu zapewnienia szybkiej komunikacji organizatorzy stworzyli aplikację „Pielgrzym” w której z łatwością każdy znajdzie interesujące go pole gastronomiczne oraz ofertę wybranego miejsca. Dzięki usłudze lokalizacji aplikacja jest w stanie poprowadzić do wybranego pola cateringowego, informując przy tym o długości kolejek.  

Poniżej miejsca, gdzie zjesz na Błoniach

1.Main Food Court ŚDM, ul. Na Błoniach 7,
2.Zwierzyniecki Klub Sportowy, ul. Na Błoniach 1,
3.Przy stadionie Cracovii, ul. Józefa Kałuży 1 – strefa gluten free,
4.Dwie strefy na ul. Piastowskiej 20,
5.Foodtrucki w okolicy Błoni.
Od wtorku do piątku (26-29 lipca) w Krakowie oraz w sobotę i niedzielę (30-31 lipca) na Campusie Misericordiae do dyspozycji pielgrzymów będą strefy wydające posiłki i napoje. 

17 rozbudowanych stref żywieniowych
Pielgrzymi będą mogli korzystać z posiłków wymieniając talony w restauracjach a także w specjalnych strefach. Na czas ŚDM w Krakowie i w Brzegach zlokalizowanych zostanie 17 stref oferujących jedzenie, napoje i inne dodatkowe usługi, w tym punkty wi-fi i poczty polskiej. Strefy żywieniowe w Krakowie będą czynne od wtorku do piątku w godz. 12.00-24.00. Natomiast punkty gastronomiczne w Brzegach będą czynne w sobotę i niedzielę od 10.00 do ostatniego pielgrzyma.
Siedem stref gastronomicznych przygotowuje Caritas, za resztę odpowiadają podmioty, które zawarły porozumienie z Komitetem Organizacyjnym ŚDM. Aby zapewnić efektywność dystrybucji, każda ze stref o powierzchni 800-1000 metrów kwadratowych składać się będzie z oddzielnych namiotów żywieniowych.

Strefy gastronomiczne podczas ŚDM (lokalizacja)


1) Tauron Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7 / Kraków
2) "Stadion Cracovia" ul. Kałuży 1 / Kraków
3) Food Court ŚDM, ul. Na Błoniach 7 / Kraków
4) "Festiwal Smaków", ul. Piastowska 26 / Kraków
5) Zwierzyniecki Klub Sportowy - ul. Na Błoniach 1 / Kraków
6) near the Stadium of Cracovia - ul. Józefa Kałuży 1 / Kraków
7) Old Post Office next to Galeria Krakowska - ul. Lubicz 4 / Kraków
8)  Reymonta 22 - Wisła Stadium
9) ANGELLO ul .Piastowska 20  
10) ANGELLO parking next to ul. Powiśle (vis a vis Sheraton Hotel)
11) ANGELLO, ul. Kokotowska/ Kokotów
12) ANGELLO railway station / Kraków - Łagiewniki
13) ANGELLO railway station / Kraków-Płaszów
14) "MAGILLO", ul. Zarzyckiego / Brzegi
15) "MAGILLO", ul. Focha 40 (parking) / Kraków
16) "WADOWICE" Plac Kościuszki,34-100 Wadowice
17) Białe Morza next to JP II Centrum /  Kraków


System mieszany


KO ŚDM przewiduje zastosowanie tzw. systemu mieszanego poprzez podpisanie umów z około 2 tysiącami restauracji, punktami gastronomicznymi na terenie Krakowa i okolic, oraz poprzez uruchomienie około 100 punktów dodatkowej dedykowanej gastronomii (pola gastronomiczne i mobilne punkty żywienia w pobliżu miejsc o największym skupieniu pielgrzymów, tj. Wydarzeń Centralnych, katechez, miejsc Festiwalu Młodych). We wszystkich tych punktach będą akceptowane TALONY żywieniowe i normalne rozliczenie pieniężne. TALONY będzie można realizować we wszystkich punktach oznaczonych plakatem A3 z logotypem ŚDM przy wejściu do lokalu na całym obszarze zakwaterowania. Wykaz tych miejsc będzie dostępny w aplikacji mobilnej oraz na stronie www.krakow2016.com.  

Talony  

Otrzymasz TALONY żywieniowe, jeśli wybrałeś opcję z wyżywieniem. Pakiet w wariancie tylko z wyżywieniem nie daje Ci śniadania. Pakiety z wyżywieniem obejmują również TALON na paczkę suchego prowiantu.

Rodzaje TALONÓW Pielgrzyma:

1. TALON 10 – wartość 10.00 zł brutto (min. 525kcal). Za ten talon będzie Ci przysługiwał jeden ciepły posiłek lub paczka suchego prowiantu.
Dwa TALONY 10 można łączyć, a za wartość 20.00 zł brutto (min. 1050kcal) będzie Ci przysługiwał posiłek składający się z przynajmniej dwóch dań gorących.

2. TALON 15 – wartość 15.00 zł brutto (min. 790kcal). Za niego będzie Ci przysługiwał jeden ciepły posiłek.

3. TALON NA PAKIET  „SUCHY PROWIANT” – to jednorazowy talon na czas sobotnio-niedzielnego Czuwania i Mszy Posłania z Papieżem o wartości kalorycznej min. 3420 kcal.

Pielgrzymi otrzymują na każdy dzień liczbę talonów podaną w tabeli poniżej (Tabela nr 1).

Do Ciebie należy wybór kolejności realizacji talonów w ciągu dnia. Jest to umowne podzielenie obiadu i kolacji, które uzależnione jest od preferencji Pielgrzyma.

TALON 15 o wartości 15 zł brutto z dnia 25.07.2016 będziesz mógł zrealizować w poniedziałek albo we wtorek (25 albo 26 lipiec).
TALON 10 o wartości 10 zł brutto  z dnia 31.07.2016 (niedziela)  będziesz mógł zrealizować w sobotę albo niedzielę albo poniedziałek (30 albo 31 lipca albo 1 sierpnia).
Oznaczenia TALONÓW:


TALON 10 zł - O

TALON 15 zł - X

TALON na PAKIET „SUCHY PROWIANT” – VŚniadania

Pielgrzymi otrzymują śniadania w miejscach zakwaterowania i są one przygotowywane przez Parafie i działające w nich Parafialne Komitety Organizacyjne. Śniadanie przysługuje tylko pielgrzymowi, który wybrał Pakiet z opcją zakwaterowania. Symbolem S w tabeli nr. 2 jest przedstawiona dystrybucja śniadań w poszczególne dni.„Suchy prowiant”

„Suchy prowiant” przysługuje tylko pielgrzymowi, który wybrał Pakiet z opcją wyżywienia. Pakiety „suchego prowiantu” będą dystrybuowane częściowo do parafii w promieniu ok. 5 km od Campusu Misericordiae, a częściowo na drogach dojścia do Campusu Misericordiae.

Posiłki specjalistyczne

Pojawi się specjalna informacja, gdzie będziesz mógł uzyskać posiłki specjalistyczne, pod kątem diety (dla diabetyków, chorych na celiakię, etc.). Do Parafialnych Komitetów Organizacyjnych możecie zgłosić zapotrzebowanie na tego typu śniadania.
Aplikacja mobilna i strona www podadzą wykaz podmiotów realizujących posiłki specjalistyczne.
Talony_prezentacja.jpg jpg 141.02 KB 15-07-2016 Pobierz
29.07_baza_lokali_gastronomicznych.xlsx xlsx 38.78 KB 19-07-2016 Pobierz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam