data: 26.07 - 31.07.2016

Wesprzyj ŚDM

Wesprzyj ŚDM

Każdy, komu leży na sercu dobra organizacja Światowych Dni Młodzieży w Krakowie może włączyć się w ich przygotowanie. Na miarę swoich możliwości - oczywiście! Wydarzenie jakim są Światowe Dni Młodzieży ma wiele wymiarów. Ten najważniejszy - duchowy i religijny, oraz te wiążące się z przybyciem do Krakowa papieża Franciszka, ponad miliona pielgrzymów i kilkunastu tysięcy kapłanów. Skala przedsięwzięcia jakim jest ŚDM z trudem przemawia do wyobraźni. Do obowiązków gospodarza - Komitetu Organizacyjnego ŚDM, należy jak najlepsze przyjęcie pielgrzymów i przygotowanie uroczystości. Goście muszą być bezpieczni, powinni mieć zorganizowane zaplecze socjalne oraz system informacji. Także wydarzenia liturgiczne wymagają właściwej randze spotkania oprawy. Przygotowanie imprez towarzyszących ŚDM w ramach Festiwalu Młodych wiąże się z organizacją występów, scen i nagłośnienia. Wszystkie te przedsięwzięcia są finansowane przez Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży. Opatrzność z pewnością będzie czuwać, ale opatrzność działa przez ludzi. Przez ich hojność i zaangażowanie ( nie tylko finansowe).


Jeśli chcesz mieć konkretny udział w dobrym przygotowaniu Światowych Dni Młodzieży przyłącz się!!!

Każda pomoc się liczy. Nawet niewielkie wpłaty będą dużym wsparciem dzieła, które wspólnie przygotowujemy. Wystarczy kliknąć w ikonkę by otworzyć formularz przelewu.
Przyjmij pielgrzyma do domu

Przyjmij pielgrzyma do domu

Większość uczestników ŚDM zamieszka przy rodzinach w parafiach, to najlepsze rozwiązanie. Taki kontakt pozwala na lepsze poznanie kraju i ludzi. To także bardzo konkretna forma wsparcia organizacji ŚDM.


298 tys z 400 tys
Przyjmij
Pomoc dla ubogich uczestników ŚDM

Pomoc dla ubogich uczestników ŚDM

Możliwości finansowe nie powinny stanowić przeszkody w przybyciu na ŚDM dla młodzieży z niezamożnych rodzin. Wspierając tę zbiórkę umożliwisz przyjazd i pobyt w Krakowie młodych pielgrzymów, dla których - bez Twojej pomocy - przyjazd na ŚDM jest tylko marzeniem.

        14%
Wesprzyj
Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Wśród pielgrzymów na ŚDM będą też osoby niepełnosprawne. Chcemy by czuły się swobodnie, mogły wszędzie dotrzeć i w pełni uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach ŚDM. Pozwolą na to podjazdy, windy, oznaczenia, tłumacze w językach migowych i wiele innych działań.

        8%
Wesprzyj
Organizacja liturgii

Organizacja liturgii

Tak dużego wydarzenia liturgicznego jeszcze w Polsce nie było. W uroczystościach może wziąć udział nawet 2 miliony pielgrzymów. Wyobraźmy sobie, że w czasie ŚDM może zostać rozdanych nawet 5 mln komunikantów!!!


        10%
Wesprzyj
Szaty liturgiczne

Szaty liturgiczne

Do Krakowa, wraz z młodzieżą, przyjadą kapłani z całego świata. Podczas liturgii będą ubrani w ornaty ze specjalnie zaprojektowanym wzorem (każde Światowe Dni Młodzieży mają własny). Szaty są już szyte, wszak spodziewane jest przybycie kilku tysięcy kapłanów i ok. tysiąca biskupów i kardynałów.

        3%
Wesprzyj
Zaplecze socjalne i bezpieczeństwo pielgrzymów

Zaplecze socjalne i bezpieczeństwo pielgrzymów

Gościom zostaną zapewnione godne warunki bytowe - natryski, umywalki, toalety przenośne. Miejsca wydarzeń i trasę przejazdu papieża Franciszka zabezpieczą barierki. Może nie są to spektakularne działania, ale bez tych inwestycji nie jest możliwe przyjęcie tylu pielgrzymów ze świata.

        4%
Wesprzyj
Wydarzenia kulturalne

Wydarzenia kulturalne

Światowym Dniom Młodzieży towarzyszy program kulturalny. Młodzi artyści, którzy uczestniczą w Festiwalu Młodych, nie pobierają honorariów, ale by mogli wystąpić, konieczne jest przygotowanie wielu scen i zaplecza technicznego. Do przekazu obrazu wykorzystane zostaną telebimy.

        4%
Wesprzyj
Rejestracja i informacja

Rejestracja i informacja

Po przybyciu do Krakowa goście znajdą pomoc w centrach rejestracyjno-informacyjnych i punktach "info" rozmieszczonych w całym mieście.


        2%
Wesprzyj
Ołtarz na Błoniach

Ołtarz na Błoniach

Na Błoniach odbędzie się powitanie papieża Franciszka, msza św. na rozpoczęcie ŚDM i droga krzyżowa. Budowa i dekoracja ołtarza wymaga wielu materiałów i nakładu pracy. Nagłośnienie i telebimy ułatwią uczestnictwo w uroczystościach wszystkim, nawet osobom stojącym w najbardziej odległych miejscach.

        4%
Wesprzyj
Ołtarz w Brzegach - Campus Misericordiae

Ołtarz w Brzegach - Campus Misericordiae

W Brzegach będzie miało miejsce główne spotkanie papieża Franciszka z młodzieżą. To wydarzenie, za pośrednictwem telewizji i internetu, zobaczą ludzie w każdym zakątku świata. Jeśli wesprzemy finansowo prace na Campus Misericordiae, będziemy mogli powiedzieć: Jest w tym i mój udział.

        4%
Wesprzyj
Wsparcie wolontariatu

Wsparcie wolontariatu

W przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży uczestniczy już duża grupa wolontariuszy długoterminowych. Przed spotkaniem z papieżem liczba wolontariuszy osiągnie ponad 20 tys., w tym 3 tys. będą stanowić młodzi zza zagranicy. Ich zaangażowanie w organizację ŚDM jest niezbędne. Organizatorzy muszą zadbać nie tylko o zakwaterowanie, wyżywienie czy szkolenia dla wolontariuszy, ale także dać im możliwość poznania Krakowa i Polski.
        6%
Wesprzyj
Organizacja SDM

Organizacja SDM

Przygotowania do SDM sa wielowymiarowe, wymagaja wiele pracy organizacyjnej, logistycznej i czysto administracyjnej. Sa one nie zbedne do zapewnienia bezpieczenstwa i dobrego przyjecia mlodych z calego swiata.
        8%
Wesprzyj
Centrum Powołaniowe

Centrum Powołaniowe

Centrum Powołaniowe to miejsce w którym pielgrzymi mogą poznać różne drogi realizacji powołania. W miejscu tym zaprezentują się ruchy, wspólnoty, zgromadzenia i organizacje katolickie. Dodatkowym elementem Centrum Powołaniowego będą cztery Akademie, w ramach których uczestnicy będą mogli wymienić się swoimi doświadczeniami i posłuchać ludzi, którzy w życiu zajmują się tym do czego zostali powołani.
        1%
Wesprzyj

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam