data: 26.07 - 31.07.2016

TOLLE et LEGE!POBIERZ i CZYTAJ!


Być może nikt z nas nie usłyszałby nigdy o św. Augustynie z Hippony, gdyby nie te proste słowa skierowane do niego przez Boga:

Nikt nie jest w stanie opowiedzieć nam o Bogu tyle, ile On sam. Żadne ludzkie słowo nie jest tak „żywe, (…) skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca” (Hbr 4,12).Dlatego, w roku przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, chcemy Was zachęcić do wspólnego czytania Słowa i dzielenia się tym, jak realnie ono na nas oddziałuje.Jesteśmy głęboko przekonani, że Bóg pragnie już dzisiaj działać w sercach wszystkich, którzy włączają się w to dzieło. Opierając się na słowach naszego Zbawiciela: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, wybraliśmy dla Was fragmenty Pisma Świętego (perykopy) mówiące o Jego Miłosierdziu. Skoro chcemy Go w tym naśladować, spróbujmy przez najbliższy rok stanąć w prawdzie i zobaczyć w świetle Bożego Słowa zarówno naszą nędzę, która wymaga spotkania z miłosierdziem, jak i naszą wielkość, którą jedynie dzięki miłosierdziu możemy osiągnąć. Nade wszystko zaś, rozpalmy w sobie głód spotkania z Jezusem Miłosiernym!


Jak się do tego zabrać?


Od połowy października, co miesiąc na podstronie TOLLE et LEGE spodziewajcie się kolejnego fragmentu z Pisma Świętego w postaci nowej ikony. Pani Danuta Piekarz - biblistka, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Anna Kubik - teolog, wykładowca Szkoły Kantorów, przygotowały cykl medytacji: do perykopy dołączają modlitwę i komentarze wraz z przykładowymi pytaniami do rozważania w grupie.

Bierzcie i czytajcie Słowo: w kościele, w drodze do pracy, do szkoły, w autobusie, w kawiarni… Spotykajcie się i wspólnie głoście sobie Dobrą Nowinę o tym, co miłosierdzie Boga sprawiło w Waszym życiu.

„Gdzie dwaj albo trzej zebrani w imię Moje, tam Ja jestem pośród nich!”(Mt 18,20). Bądźcie otwarci na działanie Ducha Świętego. Niech On sam poprowadzi Was w tej modlitwie.


Kliknij na ikonę poniżej i przeczytaj / pobierz rozważanie!


Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam