data: 26.07 - 31.07.2016

Sztafeta modlitwy

Drodzy Przyjaciele!

Liderzy i Wolontariusze parafialni!Czy wiecie, że przez naszą Archidiecezję przechodzi wyjątkowa Sztafeta?

30 listopada 2014 roku w Katedrze na Wawelu rozpoczęła się Diecezjalna Sztafeta Modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Dlaczego to ważne przedsięwzięcie? Jak wiecie, w bardzo szybkim tempie przybliżają się do nas wydarzenia, jakich do tej pory jeszcze ani w Polsce, ani w Krakowie nie było!

Czujemy się wyróżnieni, bo Światowe Dni Młodzieży niosą w sobie moc nadziei i nowy powiew Ducha Świętego, który porusza serca młodych całego świata. Jako Kościół w Polsce, a zwłaszcza Kościół krakowski, podejmujemy wspólnie trud przygotowania tego dzieła. Nie jesteśmy jednak sami, wspiera nas Ojciec Święty, wspierają wszyscy zaangażowani w przygotowania oraz tak wielu młodych (także chorych – w ramach akcji L4) z całego świata, którzy już teraz modlą się za nas i nie mogą się doczekać spotkania w lipcu 2016 roku.

Jako Archidiecezja mamy odpowiedzialne zadanie: będziemy gościć młodych podczas tygodnia Wydarzeń Centralnych. To, jak wszyscy przeżyjemy te dni, zależy w dużej mierze od tego, jak się na nie przygotujemy, w parafiach i osobiście. Dlatego chcemy poprzez różne projekty pastoralne codziennie podejmować wyzwanie duchowych poszukiwań i przygotowań na to wielkie święto wiary chrześcijańskiej.

Jednym ze sposobów jest Sztafeta Modlitwy – wspólne dzieło całej naszej Archidiecezji.Na czym polega ta inicjatywa?

Każdego dnia inna parafia modli się w intencji Światowych Dni Młodzieży.

Każda wspólnota sama decyduje o formie tej modlitwy, jedno co nas łączy, to wspólna intencja i znaki przekazywane od parafii do parafii. Prosimy Was wszystkich o pomoc księżom duszpasterzom w przygotowaniu tego wydarzenia. Liczymy, że wraz z Księżmi, katechetami, siostrami zakonnymi i Waszymi rówieśnikami przygotujecie ciekawy program, który pokaże, czym są Światowe Dni Młodzieży i pociągnie do włączenia się w ich przygotowanie wielu parafian. To od Was w dużej mierze zależy to, czy inni poczują, że to także ich sprawa.Czy jest o tym głośno?

Nie i chyba nie o to chodzi! Chcemy zapalać ludzkie serca, a najlepiej zrobi to cicha i pokorna modlitwa. Emocje towarzyszące głośnym akcjom opadają, popularność internetowych wpisów z czasem maleje, a siła modlitwy i wiernego trwania przy Jezusie nie topnieje. Tym chcemy się podzielić i z tego chcemy się cieszyć, że wielu ludzi z naszej Archidiecezji, którzy nigdy wcześniej się nie spotkali, wspólnie modli się w jednej intencji! Wiemy już, że kilka diecezji w Polsce podjęło podobną inicjatywę. Bardzo nas to cieszy!

Poza Waszymi własnymi pomysłami, proponujemy wykorzystać materiały dostępne TUTAJ

Po uzgodnieniu z Waszym Księdzem Proboszczem, prosimy o odebranie materiałów - wieczorem dnia poprzedniego - z parafii, która kończy swój Dzień Modlitwy. Grafik dostępny jest poniżej. Wieczorem - prosimy o przekazanie materiałów następnej parafii.

Prosimy o relacje ze Sztafety w Waszych parafiach (zdjęcia, teksty, świadectwa, filmy) i przesłanie ich do nas drogą mailową (diecezja@krakow2016.com). Relacje zamieszczamy na funpage'u diecezjalnych przygotowań (www.facebook.com/sdm.archidiecezja), a w przyszłości - posłużą one do udokumentowania historii przygotowań do ŚDM w naszej Archidiecezji.


W razie pytań czy trudności - prosimy o kontakt telefoniczny: +48 518 309 712.


Sekcja Pastoralna


List do Liderów - Diecezjalna Sztafeta Modlitwy.pdf pdf 401.51 KB 23-03-2015 Pobierz
ROLL_UP_SZTAFETA_MODLITWY.pdf pdf 584.98 KB 23-03-2015 Pobierz
Grafik_Diecezjalnej_Sztafety_Modlitwy_od_1_IX_do_30_XI_2015_r.pdf pdf 236.86 KB 19-05-2015 Pobierz
Grafik_Sztafety_Modlitwy_od_12_XI_2015_do_3_II_2016.pdf pdf 261.83 KB 13-11-2015 Pobierz
Grafik_Sztafety_Modlitwy_od_4_II_do_13_III_2016.pdf pdf 218.54 KB 12-02-2016 Pobierz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam