data: 26.07 - 31.07.2016

Symbole ŚDM w Archidiecezji KrakowskiejPeregrynacja symboli ŚDM w Archidiecezji Krakowskiej – ostatni etap duchowych przygotowań

W Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014 roku na placu św. Piotra w Rzymie, młodzi Brazylijczycy przekazali młodym Polakom krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani – Wybawicielki Ludu Rzymskiego. Od tego czasu Symbole ŚDM peregrynują kolejno po polskich diecezjach. Ideą peregrynacji jest ukazanie krzyża i ikony nie tylko w przestrzeni sakralnej, ale także w szkołach, akademikach, szpitalach i domach opieki czy zakładach karnych i poprawczych.

Peregrynacja Symboli ŚDM w Archidiecezji Krakowskiej rozpoczyna się 20 maja 2016 roku i potrwa do inauguracji tygodnia wydarzeń centralnych Światowych Dni Młodzieży. Młodzież Archidiecezji wraz z Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem przywita symbole w czasie uroczystej Mszy świętej odprawianej o godzinie 17.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

W czasie peregrynacji symbole nawiedzą 45 dekanatów, około 200 kościołów i kaplic, 50 szkół, kilkanaście szpitali, a także więzienia i ośrodki poprawcze na terenie całej Archidiecezji. Będą także obecne w czasie koncertu ewangelizacyjnego na Rynku, który odbędzie się 25 maja wieczorem. Młodzi z różnych środowisk poniosą je w czasie tradycyjnej Procesji Bożego Ciała z Wawelu na Rynek Krakowski.

W czasie tygodnia wydarzeń centralnych ŚDM symbole będą dostępne dla pielgrzymów w namiocie Adoracji znajdującym się w Parku Jordana (obok krakowskich Błoń, między ulicami: Al. 3 Maja, Reymana i Reymonta). Będą także obecne przy wszystkich celebracjach na Błoniach i Campus Misericordiae.


Młodzi z Wadowic czekają na symbole ŚDM
Symbole ŚDM - synteza wiary
Symbole ŚDM peregrynują po Archidiecezji KrakowskiejROLL_UP_peregrynacja_DOTKNIJ_MIOSIERDZIA.pdf pdf 5.6 MB 12-05-2016 Pobierz
plakat_rozpoczcie_peregrynacji.pdf pdf 4.83 MB 12-05-2016 Pobierz
plakat_peregrynacja_do_uzupeniania.pdf pdf 5.03 MB 12-05-2016 Pobierz
Komunikat_ks._Kardynaa_w_sprawie_peregrynacji.pdf pdf 635.04 KB 12-05-2016 Pobierz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam