data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Siostra Cristina Scuccia zaśpiewała dla pielgrzymów

2016-07-29 / Festiwal Młodych


Śpiewająca zakonnica, czyli zwyciężczyni programu „The Voice of Italy” - siostra Cristina Scuccia wystąpiła na placu Szczepańskim podczas Festiwalu Halleluya.

Siostra Cristina Scuccia dwa lata temu wygrała znany talent show, w którym śpiewała utwory najbardziej znanych artystów. Po zwycięstwie w „The Voice of Italy” zyskała ogromną popularność w Internecie. Bywała jednak krytykowana przez środowiska konserwatywne za udział w komercyjnym programie, lecz z drugiej strony wytrwale wspierana przez siostry z jej zgromadzenia urszulanek.

 

Festiwal Halleluya

Festiwal Halleluya organizowany przez wspólnotę Shalom z Brazylii odbywa się w ramach Festiwalu Młodych. Jest wydarzeniem artystycznym, które prezentuje kultury i artystów z różnych stron świata. Rozpoczął się w Brazylii 16 lat temu, a jego główną ideą jest nawoływanie wiernych do łączenia się w modlitwie poprzez taniec, śpiew i zabawę. Shalom to katolicka wspólnota, do której należą kobiety i mężczyźni,  reprezentujący różne środowiska. Można spotkać tam księży, misjonarzy czy rodziny.

- Halleluya łączy kultury wielu krajów – mówi organizatorka festiwalu Barbara Tavares. - Nasza wspólnota chce nawołać ludzi do ewangelizacji, dlatego podczas festiwalu tworzymy Arenę Miłosierdzia, gdzie przychodzą ludzie, by miłować Jezusa i przede wszystkim, by się radować. To miejsce, gdzie ludzie mogą dzielić się głębią swojej wiary – dodaje organizatorka Halleluya Festival.

Od wtorku na Placu Szczepańskim można spotkać wielu pielgrzymów, którzy wraz z artystami chwalą Pana poprzez wspólną zabawę - tańcząc i śpiewając.

- Atmosfera podczas Halleluya w Krakowie jest wspaniała. Byłam świadkiem tego, jak młodzi ludzie, którzy przyszli tutaj i po prostu śpiewali i krzyczeli. Artyści adorowali Pana muzyką ze sceny – komentuje Barbara Tavares. – Podczas takich wydarzeń tworzymy jedną rodzinę w Jezusie Chrystusie – dodaje organizatorka festiwalu. 

- To piękny festiwal – komentuje uczestniczka festiwalu Gwenaelle Dembour, która przyjechała na ŚDM z Belgii. – Bawię się znakomicie - śpiewam, tańczę i dzielę się z ludźmi energią - dodaje.

W ostatnich dniach na scenie Halleluya zagrali m. in.: Rex Band z Indii, Glorious i Hopen z Francji, Acts of Apostols czy Master Plan z Dubaju.

- Tańczymy tutaj dzisiaj na chwałę Pana, ale podczas Festiwalu Młodych tańczmy i śpiewamy nie tylko na scenie, ale nawet na ulicy – mówiły tancerki z zespołu Masters Plan. - Śpiew i taniec dla Pana to forma modlitwy – dodają.

- Jestem pierwszy raz z Acts of Apostols podczas Światowych Dni Młodzieży i muszę powiedzieć, że to wyjątkowe doświadczenie być wśród wielu ludzi z tak wielu krajów – opowiada Sonali Louis, z zespołu Acts of Apostols. – Nasza muzyka jest wyrazem wiary, tworzymy ją na chwałę Pana.

Plac Szczepański odwiedza codziennie około 3. tys. pielgrzymów.


Katarzyna Domagała

Fot. Daniel Mazur, Kamil Janowicz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam