data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Po ŚDM Janek wyrzucił kanapę. A Ty?

2016-10-27 / Papież Franciszek


Biskup Grzegorz Ryś, inicjator spotkania ARE YOU READY? YES!, rozesłał szeroko w Archidieceji Krakowskiej ankietę z dwoma pytaniami:
1) Co powiedział Ci Papież Franciszek i 2) Co zamierzasz z tym zrobić? Wyniki ankiet - Wasze odpowiedzi i świeże wrażenia po spotkaniu z Papieżem  - przedstawią prowadzący spotkanie ARE YOU READY? YES! 28 października na TAURON Arena Kraków. Zapraszamy na nie!

Tymczasem, publikujemy odpowiedź jednego z wolontariuszy, która zrobiła na nas ogromne wrażenie:

Cześć,

1. Papież Franciszek powiedział, żebym wyrzucił z mieszkania kanapę i to zrobiłem. W moim życiu bardzo szybko nastąpiła duża zmiana.

2. Dużym przeżyciem była dla mnie Droga Krzyżowa. Potwierdziło się moje postanowienie, żeby inwestować tylko w przedsiębiorstwa miłosiernie. One przynoszą największe dywidendy, bo będą wypłacane w życiu wiecznym. Inwestuje regularnie w przedsiębiorstwa miłosierne i już teraz widzę pozytywne skutki tych decyzji.

3. W czasie ŚDM na Błoniach przywitali nas święci i błogosławieni, wśród nich Pier Giorgio Frassati. Oni są najlepszymi nauczycielami życia. Chciałbym ich wpisać do mojego CV, a jeszcze bardziej pragnę się z nimi zaprzyjaźnić.

4. Przed przyjazdem Ojca Świętego poinformowano mnie na spotkaniu wolontariuszy, że nie możliwe jest uczestniczyć we Mszy św. w Brzegach i w spotkaniu z Papieżem w Tauron Arenie. Trzeba było wybrać jedno z tych wydarzeń. Wtedy uświadomiłem sobie, że najważniejsze jest spotkanie z Panem Jezusem, a nie z Papieżem. Jestem bardzo szczęśliwy z tego niezwykłego spotkania.

5. Jestem wdzięczny Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane za pośrednictwem osób biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży. Chciałbym, żeby Duch Święty, który nas wtedy jednoczył, mógł dalej w nas działać z coraz większą mocą. Nie zamierzam czekać ani przygotowywać się do Panamy, tylko chcę pozwolić Mu mnie prowadzić, żeby przyszło Królestwo Boże i zatriumfowało Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

Pozdrawiam serdecznie,
Jan

Masz ochotę podzielić się swoim świadectwem? Czekamy! Piszcie na adres: komunikacja@krakow2016.com 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam