data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Chcą zejść z kanapy

2016-11-09 / News


Co Światowe Dni Młodzieży wniosły w nasze życie? Poczucie wspólnoty mimo barier, doświadczenia duchowe, pełne zawierzenie Bogu, autentyczna radość z bycia wierzącym oraz nadzieja na lepszy świat - to odczucia, które wypełniają nasze serca do dzisiaj. I kanapa – a raczej jej brak, która z ma z nas uczynić z ludzi aktywnych, nie młodych emerytów.

Chwile takie jak przejazd Papieża obok nas, Jego słowa, wspólna modlitwa, kontakty z młodymi ludźmi dzielącymi się swoim życiem i doświadczeniami – wszystko to pozwoliło na doświadczanie żywego i prawdziwego Boga w każdej sytuacji i w każdym człowieku. Nie tylko podczas ŚDM, ponieważ to wydarzenie wciąż daje o sobie znać, wydając nowe owoce.

Zainspirowani innymi

Podczas ŚDM wielu młodych opowiadało, jak ciężko być osobą wierzącą w krajach z których pochodzą, o tym, że muszą spotykać się na modlitwę w domach, ponieważ nie mogą mieć świątyni. Za wiarę mogą zostać zabici i nie dostają pracy. Ale wierzą i przyjechali. Ogromna wiara i odwaga! Oni co dzień świadczą o żywym Bogu. My w Polsce często nie doceniamy daru wiary. Zatraciliśmy chyba trochę jego ducha przez to, że możemy swobodnie wierzyć w Jezusa. Nie musimy się nigdzie kryć.

Dlatego też w naszych sercach pojawiło się więcej pewności i chęci do działania. Zwłaszcza po słowach Papieża Franciszka, które do nas skierował: „Was pytam – chcecie być młodymi, ospałymi, ogłupiałymi i otumanionymi? Chcecie by inni za Was decydowali? Chcecie walczyć o Waszą przyszłość? Nie możemy robić z życia kanapy, która nas uśpi. Musimy zostawić po życiu trwały ślad. (…) Jezus nie jest Panem wygody, jest Panem ryzyka. Aby go naśladować trzeba mieć odwagę. Trzeba zamienić kanapę na parę butów, aby iść po drogach, które otworzą nowe horyzonty”.

Sposób na życie

Dlaczego nieKANApowi? Nie bez przyczyny środek nazwy strony jest wypisany drukowanymi literami. Na tym świecie mamy zostawiać inne ślady, niż ślady odciśniętej kanapy. Chcemy ten świat przemieniać na lepsze i przemieniać siebie światłem Ewangelii. Powtarzając za Siewcami Lednicy „Przemień Nas Panie, uczyń cud jak dawniej w Kanie”, bądźmy darem dla drugich. Mamy nadzieję, że nie będzie to tylko nazwa, ale sposób życia - życia Ewangelią.

Pragniemy, aby odbiorcy strony, którą tworzymy, poprzez zaangażowanie w organizowanych przez nas działaniach również zostali zainspirowani słowami Papieża Franciszka i wzbudzili w sobie pragnienie bycia „nie kanapowymi” chrześcijanami.  Słowo dotyka wnętrza człowieka. Nigdy nie wiadomo, które wyda plon w jego sercu i życiu. Mamy nadzieję, że poruszane treści napełniać będą serca czytelników Bożą radością. Będą skłaniać do indywidualnych refleksji, a przede wszystkim będą pomocą w budowaniu wiary i wzrastaniu w codziennym życiu.

Dzielić się z innymi

W miesięcznych "MARATONACH MODLITEWNYCH" polecamy w swoich modlitwach intencje innych osób. Codziennie o godz. 20:00 modlimy się za NieKANApowych modlitwą „Pod twoją obronę”. Dzięki NieKANApowym udało nam się także dołożyć znaczącą cegiełkę do zbiórki na rehabilitację pewnego Pana, podczas której zebrano ponad 90 000 zł.

Wszystko po to, aby wspólnie modlić się oraz dzielić się z innymi sobą i swoją wiarą. A wszystko to dzięki Jezusowi, który podszedł do naszych kanap z butami wyczynowymi i skutecznie zachęcił do wspólnego wypadu w góry Zbawienia. 

Z modlitwą, 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam