data: 26.07 - 31.07.2016

Młodzi Misjonarze Miłosierdzia„Młodzi Misjonarze Miłosierdzia” to projekt zorganizowany w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Inicjatywa skierowana jest głównie do młodych Polaków, zarówno osób działających samodzielnie, jak i we wspólnotach, duszpasterstwach, grupach szkolnych, gronie przyjaciół. W projekcie mogą uczestniczyć osoby, którym bliska jest idea miłosierdzia, zarówno wierzące, jak i niewierzące. Do udziału w inicjatywie zaproszeni są również dorośli – „młodzi i miłosierni duchem”.

Celem projektu jest rozpowszechnienie idei miłosierdzia w codziennym życiu i uświadomienie, że czyny miłosierdzia dostępne są dla każdego z nas. Aby stać się młodym misjonarzem miłosierdzia wystarczy otworzyć się na potrzeby i problemy ludzi w swoim środowisku. Dzięki drobnym gestom miłosierdzia świat naszych bliźnich stanie się lepszy i bardziej radosny. Podczas trwania projektu gromadzone są świadectwa dotyczące uczynków miłosierdzia – np. w formie tekstu, filmu, zdjęć. Są one prezentowane na naszej stronie internetowej w zakładce „Świadectwa” oraz w mediach społecznościowych. Następnie zostaną zebrane i ofiarowane papieżowi Franciszkowi, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Oficjalna inauguracja projektu odbędzie się 8 grudnia 2015 r. W tym dniu papież Franciszek otworzy Drzwi Święte w Bazylice św. Piotra, rozpoczynając w Kościele Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Będzie to także początek przyjmowania multimedialnych świadectw Młodych Misjonarzy Miłosierdzia.

Zapraszamy do udziału w projekcie, zachęcamy do drobnych uczynków miłosierdzia na co dzień oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami. Świadectwa dotyczące uczynków miłosierdzia można przesyłać za pomocą formularza TUTAJ
 

ODWIEDŹ STRONĘ PROJEKTU

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam