data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Katolickie Święto Książki

2017-04-01 / News

Fot. flickr.com/photos/episkopatnews


Na warszawskim Zamku Królewskim w Arkadach Kubickiego trwają Targi Książki Katolickiej. To największe spotkanie autorów i wydawców katolickich w Polsce.

W czwartek, 30 marca rozpoczęła się 23. edycja Targów. Organizowane rokrocznie przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich wydarzenie ściągnęło do Warszawy ponad 160 wystawców, którzy prezentować będą swoją ofertę na 140 stoiskach. Targom towarzyszy 250 wydarzeń: spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych i promocji premierowych publikacji.

Pierwszy dzień Targów upłynął pod znakiem ogłoszenia wyników konkursu o nagrodę FENIKS, które Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznaje w 16 kategoriach najlepszym książkom o tematyce religijnej. Diamentowego FENIKSA otrzymał Kardynał Zenon Grocholewski. Podczas ceremonii otwarcia targów uhonorowany został także Marian Romaniuk, który za swoją pracę otrzymał srebrny medal Gloria Artis.

W czwartek, w namiocie Stacji7, odbyła się również debata pt.: Media społecznościowe w Kościele. Redaktor naczelna portalu Aneta Liberacka, bp. Marek Solaczyk, ks. Przemysław Śliwiński oraz ks. Mariusz Wedziuk próbowali odpowiedzieć na szereg pytań: jak kapłani powinni reagować na falę hejtu politycznego w komentarzach pod własnymi postami? Dlaczego większość profili biskupów w Polsce jest administrowanych nieosobiście? Czy wystarczy ustawić sobie Jezusa jako zdjęcie profilowe, nieustannie udostępniać informacje z życia Kościoła na tablicy i lajkować wszystkie strony o pobożnej tematyce, aby nazywać to ewangelizacją w Sieci?

Debatę, moderowaną przez prof. UKSW dr hab. Monikę Przybysz. Całość można obejrzeć TUTAJ.

Targi wydawców katolickich potrwają do niedzieli, 2 kwietnia. Program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.


Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam