data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Kardynał Dziwisz: „Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w Światowym Dniu Młodzieży 2016 w Krakowie”.

2016-07-31 / Papież Franciszek


Kard. Stanisław Dziwisz, na Campus Misericordiae: Ojcze Święty – dziękujemy za wszystko.


Ojcze Święty,


W chwili, gdy mam wypowiedzieć słowo podziękowania na zakończenie Światowego Dnia Młodzieży 2016 w Krakowie, przychodzą mi spontanicznie na myśl słowa Psalmisty: Misericordias Domini in aeternum cantabo – „Na wieki będę opiewał miłosierdzie Pana” (por. Ps 89 [88], 2). 


Miłosierdziu Pana zawdzięczamy to wszystko, co przeżyliśmy w tych dniach. Młodzi chrześcijanie z całego świata spotkali się na polskiej ziemi, aby doświadczyć radości Ewangelii. Dzielili się między sobą, a także dzielili się z nami wszystkimi entuzjazmem wiary, która rozjaśnia mroki zła, cierpienia i śmierci, otwiera horyzont nadziei i wskazuje drogę miłości i służby – drogę prowadzącą do życia.


Miłosierdziu Pana zawdzięczamy, że byłeś i jesteś z nami, Ojcze Święty. Dziękujemy za Twe słowa. Dziękujemy za Twą bliskość. Dziękujemy za Twój uśmiech. Dziękujemy za Twe ojcowskie serce.


Miłosierdziu Pana zawdzięczamy, że młodzi przeżyli te dni spokojnie i radośnie. Teraz powrócą do swoich krajów i rodzin, aby zanieść iskrę nadziei i miłosierdzia do najdalszych zakątków naszego niespokojnego świata.


Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w Światowym Dniu Młodzieży 2016 w Krakowie. Dziękuję wszystkim, którzy wnieśli wkład w jego organizację. To wydarzenie przechodzi już do historii, ale będzie trwało w naszych sercach i przyniesie obfity plon wiary, nadziei i miłości w całym Kościele i świecie.


Ojcze Święty – dziękujemy za wszystko. Niech Pan użycza Ci sił w służbie swego Kościoła.


Niech wspiera Cię orędownictwo Maryi, Matki Chrystusa i Kościoła, a także orędownictwo św. Ignacego Loyoli – patrona dnia dzisiejszego oraz św. Jana Pawła II – Papieża młodych i Bożego miłosierdzia.


Stanisław kard. Dziwisz

Metropolita Krakowski

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam