data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Jestem Owcą. Rekolekcje na Adwent 2016

2016-11-29 / News

Rekolekcje adwentowe „Jestem owcą”

Na zakończenie Roku Miłosierdzia grupa Profeto.pl przygotowała internetowe rekolekcje adwentowe zatytułowane „Jestem Owcą”, których autorem jest ksiądz Michał Olszewski SCJ.
- Zapraszam Was do przeżycia przygody. Dlaczego przygody? Ponieważ będę chciał podsumować Rok Miłosierdzia, który zakończył się wraz z rokiem liturgicznym. Chciałbym, abyśmy zadedykowali te rekolekcje papieżowi Franciszkowi, w podzięce za ten cudowny czas, cudowny rok, który mogliśmy przeżyć – mówi podczas pierwszego odcinka rekolekcji ksiądz Michał Olszewski.

Cykl rekolekcji porusza tematykę miłosierdzia, a ich tytuł nawiązuje do przypowieści o zagubionej owcy: Owca – idzie za swoim pasterzem, jest chroniona i czuje się bezpieczna. Jestem owcą – ja i Ty. Mam Pasterza, Ty też go masz. Jeśli zgubiłeś drogę – odnajdziesz, bo On na Ciebie czeka, a kiedy widzi, że nie potrafisz na nią powrócić, sam wraca po Ciebie  – piszą autorzy.

Rekolekcje Profeto.pl zostały pomyślane jako cykl 8 odcinków, każdy po 360 sekund. Kolejny, drugi odcinek rekolekcji, będzie dostępny już 8 grudnia na stronie www.profeto.pl.

Rekolekcje zawierają audiodeskrypcję dla osób głuchoniemych!
Ks. Michał Olszewski – sercanin, rekolekcjonista, ewangelizator, Misjonarz Miłosierdzia wyznaczony do tej posługi przez papieża Franciszka. Autor wielu książek, inicjator założenia grupy medialnej Profeto.

Grupa Profeto  powstała po to, by wydając media o różnym profilu, docierać w nowoczesny sposób z Ewangelią do człowieka XXI wieku. W naszej misji nie tylko chcemy ewangelizować poprzez środki przekazu, ale również tworzyć nową jakość i dawać narzędzia, by inni mogli je wykorzystywać w dziele przepowiadania.

Oprac. Zofia Świerczyńska
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam