data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Bp Edward Dajczak: trzeba słuchać młodych

2016-11-25 / News


Gościem pierwszej odsłony rekolekcji po ŚDM „Ogień dla nas i całego świata”, które odbędą się 26 listopada, będzie biskup Edward Dajczak – biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, członek Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży, współorganizator spotkań ewangelizacyjnych „Przystanek Jezus”, autor vloga „Bez piuski”.

Biskup Edward Dajczak uczestniczył w ŚDM w Kolonii oraz w Rzymie, i jak mówi stał się nie tylko zwolennikiem, ale fanem tych spotkań ze względu na swoje codzienne doświadczenia pracy z młodzieżą – Młode pokolenie potrzebuje doświadczenia wspólnoty i mocy, która z niej płynie – wyjaśnia.  Zapytany skąd bierze siłę do tego, by nie popaść w rutynę odpowiada – Od Jezusa! Ale jest też druga strona: to jest nieustanne słuchanie młodych ludzi – dodaje.

Przystanek Jezus

Bp Edward jest również współorganizatorem „Przystanku Jezus” – Przystanek Jezus nauczył mnie ogromnego szacunku wobec młodego pokolenia – mówił – Bardzo ważna jest też owocność tego, że (podczas Przystanku Jezus – przyp. autor) młody człowiek idzie do młodego człowieka. To jest wartość tego Przystanku: młodzi młodym.Ewangelizacja

Opierając się na swoim doświadczeniu ewangelizacyjnym bp Edward podkreśla, że metoda i mechanizm ewangelizacji jest prosty – Pozwólmy się kochać Jezusowi. Ojciec Święty Franciszek tak kiedyś powiedział: „Pozwólcie, by Jezus was kochał, dajcie Mu szansę, żeby wam tę miłość przekazał”. Kiedy się tego doświadcza, wtedy się idzie. Ojciec Święty mówi, że jak się pokocha Jezusa, nie można nie mówić o kochanej osobie, to jest zawsze główna siła ewangelizacji. Kiedy to w nas jest, wtedy wszystkie przeszkody są wtórne, nie przerażają!

Obejrzyjcie materiał z gościem najbliższych rekolekcji, nakręcony podczas Międzynarodowego Centrum Ewangelizacyjnego ICE w trakcie Światowych Dni Młodzieży, przez Grupę Tymoteusz.oprac. Zofia Świerczyńska

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam