26.07 - 31.07.2016

Актуальні

Повернутися

З кухні: що сестри готують для Папи?

2016-07-30


Серцанки, які на щодень готують для кардинала Станіслава Дзівіша, дуже стараються, щоб у ці дні якнайкраще прийняти Святішого Отця.

«Ми хотіли, щоб Папа спробував страви польської кухні, оскільки це його перше перебування тут, не тільки як Папи, але взагалі», – сказав о. Петро Студніцкі, заступник речника Краківської Архидієцезії.  Вчора на сніданок сестри приготували чудову страву — яйця по-бенедиктинськи. Папі Франциску подали з хріном.

Папа їв польські страви, але не тільки; сестри готували також італійські і аргентинські страви. Сьогодні на обіді з волонтерами, як говорить о. Студніцкі, надали перевагу польській кухні. Були вареники, індичі биточки, а на десерт – фірмова страва сестер-серцанок – домашній сирник з безе. На обіді з Папою були присутні волонтери з Польщі, України, Німеччини, Колумбії, Бразилії, В'єтнаму, Нової Зеландії, Канади, Росії, а також представники Африки.

Краківська курія в ті дні частувала Святішого Отця телятиною, копченим вугром, бринзою. З італійської кухні Святіший Отець покуштував, наприклад, макарони ґарґанелі, а смаком з батьківщини своєї вітчизни була яловичина по-аргентинськи. У Кракові Папа їв зі своїми найближчими співпрацівниками, серед присутніх був також господар – кардинал Дзівіш.

Для Папи готують три сестри-серцанки, які зазвичай готують їжу для кардинала Станіслава Дзівіша і його співпрацівників. «Це ті самі ті сестри, які готували для папи Бенедикта, а скоріше і для Івана Павла ІІ, отже мають досвід», – говорить о. Студніцкі. Під час  подорожі Папи допомагають також світські особи. Їжа швидко зникає з столів, значить – гостям дуже смачно.

Сестри наперед знали про смакові уподобання Святішого Отця. Знаючи, що Папа турбується про екологію, сестри намагалися готувати здорову їжу. За словами речника Краківської Архидієцезії, здорова їжа не є чимось незвичним, бо сестри завжди її готують.Евеліна Сломка
Фот. Катерина Бауман, Alessio Vu Hoang
Переклад: Назар Павлів, Секція перекладів СДМ Краків 2016

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.