26.07 - 31.07.2016

Актуальні

Повернутися

Волонтери збудували велике серце з фотографій долонь паломників

2016-07-27 / Festiwal Młodych


На Майдані Незалежності відбувся фінал проекту "Hand by hand", творцем якого є митець Джуліан Тачерд. Волонтери разом з митцем створили велику інсталяцію – величезне серце, матеріалом якого стали фотографії долонь молодих людей зі всього світу.

Джуліан Тачерд розпочав роботу над цим проектом «Hand by hand» у березні. Він вирішив представити кінцевий ефект під час Фестивалю Молоді на СДМ 2016. До липня за посередництвом медіаспільнот прочани зі всього світу висилали митцеві фотографії своїх долонь.

– Величезну роль у зборі фотографій відіграли соцмережі. Прочани одразу могли вислати фото долоні. Якщо б не вони, молоді люди не знали б про цю акцію, – говорить Джуліан Тачерд.

Проект має на меті показати цінності, які, згідно митця, важливі у сьогоднішньому світі. Головними є: Бог, милосердя, спільнота та ділення добром.Через «Hand by hand» Тачерд хоче також спонукати людей інтегруватися та спільно творити. Цьогорічне видання – це вже не перші фотографії людських долонь, що укладені у вигляді серця. Але під час Світового Дня Молоді це набирає додаткового значення, бо вписується також в цінності, які творять зустріч молоді, – любов, єдність і спільноту.

Спільнота через мистецтво

– Ідеєю цього, що я роблю є творення спільноти з людьми через мистецтво. Я радію, що можу ділитися цим під час Світового Дня Молоді у Кракові. Це добра нагода передати прочанам те, що я роблю – говорив Джуліан Тачерд у процесі підготовки до фіналу «Hand by hand».

– Це з огляду на Бога я є сьогодні в Польщі. Це – місія. Я також радію, коли люди просто приходять і оглядають виставку, для мене важливі їх враження. Маю надію, що сьогодні їх прийде багато, а може сам Папа Франциск побачить виставку з літака, – додає артист.

12 тисяч долонь і не тільки

У цьогорічному проекті серця «Hand by hand» взяло участь 12 тисяч фотографій долонь. Джуліан Тачерд зазначає, що одна долоня прочанина може мати кілька відображень у різних фотографіях. Долоні є не тільки на фотографіях, але, перш за все, у роботі. Після приїзду до Польщі митцеві в підготовці проекту допомагали волонтери. На початку, вирізаючи долоні з фотографій, а від вівторка щоденно будуючи інсталяцію на Майдані Незалежності. На сьогоднішній фінал волонтери повинні були реставрувати частину інсталяції, яку знищив вчорашній дощ.

– Праця з волонтерами – це для мене перший досвід. Я дуже щасливий, що можу реалізовувати свої задуми з таким колективом. Коли я готував свій останній проект, я був сам зі своєю дружиною – хвалить співпрацівників Джуліан Тачерд.

– Інсталяцію ми готуємо з Джуліаном щоденно, від вівторка. На початку ми вирізали долоні з фотографій, а тепер укладаємо їх згідно з проектом – говорить Агата Кавчиньська, волонтерка, яка допомагає при побудові серця.

Вчора,через дощ нам все розвалилося. Сьогодні ми будували інсталяцію заново, але ми даємо собі раду! Це – виставка, яка посилається на ідею Світового Дня Молоді, і я маю надію, що сьогодні і завтра прийде багато відвідувачів – розповідає Агата Кавчиньська.

При інсталяції допомагають також міжнародні волонтери

– Я дуже люблю такі проекти, тому і хотіла тут допомагати. Ця виставка є сповненим символів перфоменсом, в основному через дві відомі долоні: Адама і Творця. Серце натомість є насправді чудовим символом і виявляє милосердя Бога – говорить Одрі Лорес, волонтерка з Франції. – Я думаю, що це справді чудове виконання, яке дозволяє людям на внутрішнє споглядання, – додає Одрі.

Долоні прочан і фреска Архангела Михаїла

Інсталяцію творять дві частини: великі, надруковані долоні з відомої фрески Архангела Михаїла «Створення Адама» і серце з фотографії, яке знаходиться між пальцем Бога і пальцем Адама. Джуліан Тачерд говорить, що символіка цьогорічної інсталяції посилається, зокрема, на християнство, ідею сотворення і милосердя.

Серце співтворить кожен, хто прислав фотографію своєї долоні, або допоміг будувати його на Майдані Незалежності. Кінцевим результатом заходу буде можна захоплюватись до п'ятниці, 28 липня (закінчення Фестивалю Молоді) на Майдані Незалежності в годинах від 14 до 16 і від 20 до 23. Митець підкреслює, що інсталяція виглядає найкраще з висоти польоту птаха, або з даху, з якого він зробить фотографію, яка нагадуватиме про «Hand by hand» у Польщі.

Джуліан Тачерд є французьким митцем, який займається сучасним мистецтвом. Його найбільшим натхненням є Бог, чиї слова надихнули його до створення проекту «Hand by hand».

Катажина Домаґала
Переклад: Дмитро Федлюк, Секція перекладів СДМ Краків 2016
Фот. Ґражина Лея

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.