26.07 - 31.07.2016

Волонтери ЧаП

Загальні питання

01. Ким є Волонтер СДМ?

Це людина, покликана Божою благодаттю, котра сама добровільно зголосилася, щоб безкоштовно служити своїми талантами для організації СДМ у Кракові. Це людина, котра щедро віддає свій час і сили, щоб добре зорганізувати СДМ на кожному етапі його приготувань.

02. Чим має вирізнятися особа, котра хоче служити як волонтер при СДМ 2016 у Кракові?

У профілі ідеального волонтера є:


  • свідчення віри (заангажування у парафії, діяльність у спільнотах, досвід попередніх СДМ чи інших великих релігійних подій),

  • організаційний досвід (діяльність у неурядових організаціях, попередній досвід волонтерства);

  • володіння іноземними мовами;

  • комунікаційні здібності та відкритість;

  • особливі вміння (наприклад, комп'ютерна графіка, комп'ютерна верстка, володіння соціальними мережами, перша допомога тощо).

Вищеперераховані особливості не повинні бути всі вкупі. Найважливішим є справжнє бажання допомогти іншій людині, а також мотивація, котра виникала б з віри. Тому остаточне рішення про прийняття даної особи до грона волонтерів приймає Секція Волонтаріату Організаційного Комітету СДМ у Кракові, котра зберігає за собою право прийняття або ж відхилення зголошення без обґрунтування.

03. Які волонтери будуть потрібні під час приготувань і безспосередньо СДМ 2016?

Якщо мова йде про територіальне охоплення:

-  всепольські, дієцезіальні, парафіяльні волонтери;
- міжнародні волонтери.

Якщо є мова про час, присвячений приготуванню СДМ, то це будуть:

-  короткотермінові волонтери - заангажовані в другій половині липня 2016;
- довготермінові волонтери - ті, котрі допомагатимуть у приготуваннях СДМ.

04. Чи волонтер СДМ 2016 повинен бути повнолітнім?

Так. Статус офіційного волонтера СДМ зможуть мати тільки ті особи, котрим до 30 червня 2016 року виповниться 18 років.

05. Чи неповнолітні особи можуть брати участь в організації СДМ?

Неповнолітніх осіб ми запрошуємо до допомоги в Парафіяльних Комітетах, а також скаутських організаціях, спільнотах, або ж до служіння у дієцезіях під час Днів у Дієцезіях.

06. Чи особи іншого віросповідання, аніж католицьке, можуть бути волонтерами СДМ?

Некатолики також можуть бути волонтерами, при умові, що вони акцептують католицький характер цієї події.

07. Чи обов'язково знати польську мову, щоб стати волонтером?

Ні, знання польської мови не є вимогою для того, щоб здійснювати служіння волонтера.

08. Чи можуть бути волонтерами неповносправні особи?

Так. Однак, участь неповносправної особи в СДМ у ролі волонтера стане можливою тільки після попереднього узгодження із Секцією Волонтаріату. Приховання істотних проблем зі здоров'ям може бути причиною для позбавлення особи статусу волонтера.

09. Чи міжнародні волонтери братимуть участь у СДМ у Кракові?

Так. Світові Дні Молоді є подією світового масштабу. Міжнародні волонтери допомагатимуть як у приготуваннях, так і під час СДМ.

10. Чи за свою працю волонтери отримуватимуть винагороду?

Ні. Робота волонтера це добровільна безкорислива служба іншій людині і громаді.

Реєстрація

11. Як я можу зареєструватися?

Лінк для реєстрації волонтерів ТУТ

12. Які документи має додати особа, котра хоче стати волонтером СДМ у Кракові?

Кандидат на волонтера повинен:

- заповнити формуляр, доступний на сторінці www.krakow2016.com,
- додати лист-рекомендацію (від пароха, настоятеля або координатора руху/апостольського товариства). Можна надіслати зісканований лист. У випадку міжнародних волонтерів такий лист підписує дієцезіальний єпископ або Конференція Єпископату відповідної країни.

Всі особи, зараховані до волонтаріату СДМ будуть зобов'язані надіслати свою фотографію, зіскановану копію документа, що підтверджує особу та візи (якщо особа потребує візи), а також оплатити реєстраційний внесок (Пакет Волонтера).

13. У який спосіб я отримаю інформацію про зарахування до грона волонтерів СДМ?

Буде кілька етапів відбору волонтерів СДМ (від осені 2015 до весни 2016). Зараховані особи на кожному етапі будуть отримувати повідомлення. Після закінчення останнього етапу буде надіслано повідомлення до всіх осіб, котрі не будуть зараховані.

На кожному етапі будуть розглядатися всі зголошення, котрі відповідатимуть формальним вимогам. Ті, котрі не були вибрані раніше, як і ті, котрі будуть надіслані поміж етапами відбору.

14. У який спосіб я можу дізнатися про новини, зміни на тему волонтерства?

Вся офіційна інформація щодо волонтерства є доступною на інтернет-сторінці СДМ у відповідній вкладці. Про новини інформуватимуть також офіційні канали СДМ у соцмережах, наприклад у Фейсбуці.

Перед приїздом

15. Які формальності треба виконати, щоб мати право на в'їзд до Польщі? Чи є потрібними візи?

Особи, котрі не мають візового зобов'язання до Шенгенської зони, можуть перебувати в Польщі без візи до 90 днів. Громадяни інших країн повинні отримати візу до Шенгенської зони. Перелік країн і візових зобов'язань можна знайти на сайті Міністерства Закордонних Справ Польщі:

http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/przyjazd_do_polski/lista_panstw/

а також тут

http://www.msz.gov.pl/en/travel_to_poland/entering_poland/visa_free/visa_free_countries

16. Чи організатори СДМ забезпечують візи для осіб, котрі такої візи вимагають?

Ні. Обов'язок отримання візи, а також оплата будь-яких пов'язаних з цим коштів є відповідальністю волонтера. Комітет СДМ може тільки видати свідоцтво про зарахування даної особи на волонтерство СДМ.

17. Що волонтер повинен взяти з собою до Кракова?

Одяг, відповідний для різних погодніх умов (спека і дощ), документи, що роблять можливим в'їзд до Польщі, необхідні ліки, мобільний телефон без блокування simlock із зарядним пристроєм, ФМ-радіо, медичне страхування.Кожен волонтер повинен мати з собою спальник і каримат.

Традицією зустрічей СДМ є обмін сувенірами, ґаджетами, значками тощо, пов'язаними з місцем, країною, з яких походить паломник/волонтер. Можна взяти з собою такі дрібнички.

18. Чи можуть волонтери розраховувати на фінансування поїздки до Кракова?

Ні. За проїзд до Кракова і його фінансування відповідає сам волонтер.

19. Яку валюту треба взяти з собою до Польщі?

Офіційною валютою в Польщі є польський злотий - PLN. У Польщі можна без проблем обміняти іноземну валюту в пунктах обміну валюти або скористатися пластиковою карткою. Учасникам з Європи рекомендується взяти з собою грошові кошти в одній з наступних валют: EUR, GBP, USD, CHF, HUF, SEK, NOK, DKK, CZK. Учасникам з інших континентів рекомендуємо: USD, EUR, GBP.

20. За що повинні заплатити волонтери СДМ?

Волонтери, також як і під час попередніх заходів СДМ, повинні заплатити вступний внесок (пакет волонтера). Відвідай сторінку Стань волонтером.

21. Що містить в собі пакет для волонтера? Що забезпечує волонтерам місцевий Організаційний Комітет?

Волонтери матимуть харчування, проживання, страхування, квиток на громадський транспорт, а також рюкзак, в якому буде молитовник СДМ, путівник прочанина, карта Кракова, футболка, кепка, а також SIM-карта (лише для лідерів команд).

В Кракові

22. Скільки волонтерів буде обслуговувати заходи СДМ?

Передбачувана кількість волонтерів (національних і міжнародних), які допомагають на СДМ становить 20 тисяч осіб.

23. Куди потрібно з'явитися після приїзду до Кракова?

Інформація про місце збору волонтерів в Кракові буде надіслана електронною поштою всім волонтерам і опублікована на офіційному сайті.

24. Протягом якого часу волонтери будуть служити на СДМ в Кракові?

Короткострокові волонтери будуть служити на СДМ два останні тижні липня 2016 року.

25. Чи можуть волонтери приїхати до Кракова раніше чи виїхати з нього пізніше?

Всім волонтерам (місцевим і іноземцям) забезпечується проживання під час служби. Інформація про можливості ночівлі до або після СДМ буде оголошена пізніше.

26. Чи будуть короткострокові волонтери проходити навчання?

Так. Навчання для всіх волонтерів (місцевих і з інших країн) буде проведено за тиждень до СДМ.

27. Як буде виглядати цей інструктаж?

Навчання волонтерів складатиметься з двох частин. Перша частина: загальні відомості про програму СДМ, принципи безпеки і комунікації. Друга частина буде ширшою і буде охоплювати підготовку волонтера до призначеної йому роботі.

28. Чи будуть волонтери розділені на мовні групи?

Ні.

29. Чи буде можливість працювати разом зі своїми друзями або знайомими?

Організатори не передбачають можливості створення груп знайомих, котрі б могли працювати разом. Головними критеріями поділу на групи будуть навички волонтерів. Зрештою, всі волонтери працюють разом, навіть якщо іноді між ними є певна фізична відстань.

30. Які будуть головні завдання волонтерів?

Завдань у волонтерів буде дуже багато. Головні завдання (функції) волонтерів це: турбота про паломників, зустріч і супровід їх (на вокзалах, зупинках і в аеропортах), інформування, робота в прес-центрі, переклади (усні і письмові), робота в соціальних мережах, організація і логістика під час заходів, підготовка катехизації та інших зустрічей, співпраця з владою і координація груп, турбота про групи в громадах (харчування та проживання) та інших пунктах Кракова, в яких будуть проживати паломники.

31. Чи можуть волонтери вибрати тип служби під час СДМ?

Так, під час реєстрації кожен претендент повинен надати інформацію про свої уподобання в роботі під час СДМ, свої вміння (навички) і професійний досвід; ці дані, поряд з іншими, будуть використані для визначення сфери робіт волонтера. Однак не гарантуємо, що всі потраплять на бажану посаду.

32. Чи будуть волонтери брати участь у зустрічах з Папою, Центральних Подіях, Фестивалі Молоді?

Волонтерська служба іноді пов'язана з тим, що неможливо брати участь у зустрічах з Папою, Головних подіях або Фестивалі Молоді. На завершення СДМ передбачена окрема зустріч волонтерів з Папою Римським.

33. Чи отримують волонтери підтвердження свого служіння?

Так. Кожен волонтер отримає іменний сертифікат, що містить назву і логотип організатора, а також інформацію про виконану волонтером роботу.

34. Як буде виглядати духовна підготовка волонтерів?

Під час перебування у Кракові, тобто під час підготовки і роботи у волонтерів буде можливість брати участь в Службі Божій, поклонінні Святим Дарам, молитовних зустрічах. Також буде можливість скористатися пастирським служінням і сповідатися у священиків, які розмовляють різними мовами. Під час підготовки волонтери з Польщі та міжнародні волонтери будуть перебувати під пасторською опікою.

35. Як я можу допомогти просто зараз?

Якщо ти хочеш допомогти, будь ласка, зв'яжися з нами через контактну форму або напиши за адресою: wolontariat@krakow2016.com.

36. Чи можу я бути волонтером протягом Центральний Подій в Кракові і одночасно волонтером протягом Днів у єпархіях?

Така можливість існує. Інформацію на цю тему можна отримати в єпархіальному центрі СДМ у відповідній єпархії.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.