26.07 - 31.07.2016

Актуальні

Повернутися

Вавель. Папа там, де «б’ється серце Польщі»

2016-07-27 / Papież Franciszek


Святішого Отця на вулицях Кракова вітала незліченна кількість поляків. На Вавелі Папа зустрівся з представниками польської влади і духовенства. «Ми будемо тішитись Твоєю присутністю», – запевнив Папу Франциска кардинал Станіслав Дзівіш.

Президент Анджей Дуда висловив радість з приводу того, що до Польщі прибув Петро наших часів: «Святіший Отче, молоді люди і ми, всі поляки, безмежно щасливі, що Ти є тут з нами». Президент також подякував Папі за приїзд і підкреслив, що для молоді, яка приїхала на СДМ, його присутність є дуже важливою: «Ваша святість є для них духовною підтримкою і дороговказом, вона втілює цю велику радість, надію і любов, які полягають в основах християнства”.

Анджей Дуда також говорив про св. Івана Павла ІІ, який саме з Кракова зійшов на Святий Престол, щоб там служити цілому світові. Він також згадав сказану ним у 1979 році відому фразу, яка запала в душу всім полякам: «Нехай зійде Дух Твій і відновить обличчя землі». «Сьогодні, дивлячись на сучасний світ, хочеться знов закликати «Нехай зійде Дух Твій і відновить обличчя землі», але не лише польської землі, а цілого світу», – говорив президент Дуда. –  «Так сильно він потребує цінностей, віри і добра».

– Я вперше відвідую Центрально-Східну Європу і дуже радий, що починаю з Польщі – країни, де народився св. Іван Павло ІІ, засновник Світових Днів Молоді, – сказав Папа Франциск.

Святіший Отець також згадав про 1050 річницю хрещення Польщі: «Це справді була дуже важлива подія, яка об’єднала польський народ. Вона підтвердила, що згода є правдивою дорогою до осягнення спільного блага».

У дворі Вавельського замку промову Папи слухали представники влади і дипломатичного корпусу Польщі, єпископи,  духовенство і професори. Святіший Отець звернувся до них, заохочуючи польський народ, щоб крізь світло своєї тисячолітньої історії він з надією дивився у майбутнє і на проблеми, з якими доводиться боротись. Папа додав, що одним із завдань держави і Церкви є допомагати всім, хто знаходиться у складній ситуації: «Щоб дитина сприймалась не як тягар, а як дар; а найслабші і найбідніші ніколи не були покинуті».

Потім Папа мав особисту зустріч з Президентом, а після розмови він пішов до Вавельської Катедри, щоб там молитися біля реліквій св. Станіслава, краківського єпископа і мученика. Там він також зустрівся з представниками Конференції єпископату Польщі. Кардинал Станіслав Дзівіш привітав Папу в місці, де «б’ється серце Польщі». Також він запевнив Святішого Отця, що його присутність допоможе полякам зміцнити відчуття приналежності до Вселенської Церкви. «Будемо вдивлятись у Твоє доброзичливе обличчя. Просто будемо радіти з Твоєї присутності, яка надихає, відкриває заховані у нас скарби добра і любові, братерства і солідарності”, – говорив Краківський митрополит.

Після урочистого привітання на Вавелі Святіший Отець прибув до резиденції Краківських архипископів, що знаходиться на вул. Францисканській, 3, де його привітала величезна кількість поляків. Після вечері Папа появиться у Папському вікні – так, як колись це робив св. Іван Павло ІІ.

Евеліна Сломка
Переклад: Вікторія Пісоцька, Секція перекладів СДМ Краків 2016
Фото: Марцін Мазур

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.