26.07 - 31.07.2016

Актуальні

Повернутися

Tram del Papa. Франциск – Папа, який їздить трамваєм

2016-07-28 / Papież Franciszek


Перед курією на вул. Францішканській ніколи не було трамвайної зупинки. А тепер є: на один день з’явилася зупинка «Франциск».

На церемонію привітання на Світовому Дні Молоді Папа Франциск вирушив звичайним міським трамваєм «Краков’як» із депо МТП (Міського транспортного підприємства).

«МТП впродовж тривалого часу готувалися до цієї незвичайної події, аби все пройшло добре. Папа Франциск, ставши кардиналом, продовжував користуватися громадським транспортом, а сьогодні вже як Папа поїде краківським трамваєм. Це звичайнісінький трамвай, один із нових «Краков’яків», які від минулого року їздять по Кракову. Потім трамвай буде курсувати звичним маршрутом і служити мешканцям Кракова щодня, пригадуючи усім цю цікаву подію», – говорить Марек Ґанцарчик, прес-секретар МТП.

«Почуваємо себе піднесено, бо Папа раніше вже вибирав інші засоби пересування, але цього разу обрав трамвай, і ми з цього дуже радіємо», – говорить працівник відділу маркетингу МТП.

Я мала дві мрії...

Разом з Папою Франциском до Блонь їхали неповноcправні з різних організацій, що співпрацюють з Організаційним Комітетом СДМ, зі своїми опікунами.

Десятилітня Ася Корняк трошки хвилюється. «Цьогоріч я мала дві мрії: першою і найбільшою було прийняти Перше Святе Причастя, а другою – зустріти Папу», – говорить вона.  «Це дуже велика радість для нас, так би мовити, маленька компенсація за те, що дитина не може вповні користати з життя, як інші здорові діти», –  говорить тато дівчинки Пйотр Корняк.

Рафал Копач із Спільноти малих приятелів св. Франциска хворіє на важку розумову відсталість. «Він переживає цю подію по-своєму, трохи схвильований, – говорить його мама Ядвіґа Копач. – Мій перший коментар був «Бог є милосердний» », – сказала вона.

З Папою їхали також молоді люди зі Спільноти незрячих. «У червні до мене зателефонували з цієї Спільноти із пропозицією подорожі трамваєм з Папою, я трохи задумалась, бо охочих було багато», –  розповіла Клавдія Ожуґ.    

Міхала Зеґана запитали про його очікування від цієї події, а він відповів, що не уявляє, як це відбудеться: «Папа – дуже непередбачуваний», – закінчує розмову, усміхаючись.

Ключі від Кракова для Святішого Отця

Ще перед тим, як сісти в трамвай з написом: “Tram del Papa”, мер Кракова Яцек Майхровські вручив Папі Франциску ключі від міста. Від уряду МТП Святіший Отець отримав модель папського трамваю і трамвайний квиток.

Автоматичні двері закрилися і трамвай вирушив у подорож. Через вікно можна було побачити як Папа Франциск привітався з неповносправними пасажирами подорожі. Сів собі біля вікна і всю дорогу вітав зібраних навколо людей, краків’ян та паломників.

Аґнєшка Каня
Анджей Ставярскі
Фото: Титус Стаховяк
Переклад: Володимир Алфавіцький, Секція перекладів СДМ Краків 2016

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.