26.07 - 31.07.2016

Актуальні

Повернутися

Те, що тут відбувається, – неймовірне!

2016-07-27 / Wydarzenia Centralne


Про свої враження від Церемонії Відкриття розповідають паломники СДМ.

– Мені дуже сподобалася Церемонія Відкриття. Приємною несподіванкою було те, що у більшості все відбувалося польською мовою, тому легко було зорієнтуватися, що відбувається. Чудово було досвідчувати Вселенську Церкву і те, що хоч ми всі різні і походимо з різних країн, маємо єдиного Бога, який за нас помер. Найбільше мені сподобався той момент, коли всі радісно співали пісню «Jesus Christ you are my life» (зрештою, це вже класика СДМ) з такою радістю і щастям, – говорить Стефані Сантос з Австралії. – Участь у Святій Літургії у такому натовпі була для мене пережиттям. В Австралії я живу в невеликій місцевості біля моря, де немає великої католицької спільноти, отже, це було важливо побачити, що Церква живе, є такою молодою і повною енергії.

– На поїздку треба було посвятити цілий день, але це було вартим того! Я б повторила цю подорож хоч і зараз. Дощ нас також не знеохотить. Навіть, сніг! Атмосфера в цей момент – прекрасна. Я сподіваюся на зміни, на перелом у вірі в Христа. А ще – хочу цей весь досвід, який я тут отримую, зібрати і ділитися ним з людьми у моїй країні, – відповіла Ювона Сініса з Сідней.

– Я – під враженням. Вагалася, чи взагалі приходити, але після сьогоднішніх урочистостей зрозуміла, що вартувало, – тішиться Анна Ющак з Касінкі Малей, – прийду також у наступні дні і на чування в Бжеґах. Мене вразив цей натовп, прапори, спів пісень, але найбільше – Євхаристія.

– Те, що відбувається – це неймовірно! Стільки голосів різними мовами! Це щось надзвичайне. І це тільки другий день. Скільки всього нас ще чекає! І найбільш незвичайним є те, що ми всі – тут разом, бо нас об’єднує Бог. Я вже брав участь у Днях в Дієцезіях. Я чудово провів час з людьми, для яких віра є чимось природнім. Мені це подобається у вашій країні, бо таке можна побачити у небагатьох місцях у світі. У вас – дев’яносто відсотків католиків! – захоплюється Алекс Вольф з Пуерто Варас в Чилі.

– Свята Літургія була чудовою нагодою для зустрічі молодих людей з різних країн, з різних континентів, відчуття близького контакту з Богом. Я б дуже хотіла побачити Святішого Отця Франциска та не лише це, а також щоб зміцнити мою віру, – відповіла Оля Корабльова з України.

– Перш, ніж стану дорослим, хочу мати в собі вогонь, який перемінює. Щось, що зможу передавати іншим. Те, завдяки чому я стану сильним. Хочу це здобути саме зараз, перед початком навчання у коледжі. Бо життя у коледжі – це входження у секуляризоване суспільство, яке може зруйнувати віру в людині. Сподіваюся, що СДМ буде тим вогнем, який триватиме усе моє життя, – розповідає Оман Еспіноса зі США.

– Так виглядало, що мене не мало бути тут, чи просто я цього не планував. Я розмовляв про це з Богом в молитві, а коли я був на відпочинку, то до мене зателефонував священик з моєї парафії і сказав:  «Знаєш, я думаю, що ти повинен поїхати». Тоді я прийняв рішення. Як і раніше, мені дуже подобається, і я ні разу не пошкодував, що приїхав! – ділиться Даніель Качмарек з Чикаго.

– Я є тут, бо хочу переживати мою віру в радості. Не очікую нічого особливого. Мені не важко бути молодим християнином у моїй країні, бо належу до салезіянської молодіжної спільноти, і ми разом не боїмося, маємо багато відваги і радості. Людина не є сама. Це нам дозволяє жити вірою без страху, – каже Емануель Каманд з Франції.

– На Службі Божій мені дуже сподобалася проповідь кардинала Дзівіша: те, що він говорив, справді мене зачепило. Чудовим було також те, що в одному місці в один момент зібралося так багато людей з так багатьох країн. Я вже чекаю на те, що Папа скаже всім цим молодим людям. Може, він матиме якесь особливе повідомлення для нас усіх? – каже Ніколас Феррада  Роджас з Чилі.

Кароліна Завісьляк, Мартина Козакевіч, Анжеліка Голіч
Переклад: Назар Павлів, Секція перекладів СДМ Краків 2016
Фото: Вероніка Пюрек, Титус Стаховяк

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.