26.07 - 31.07.2016

Символи СДМ

Світовим Дням Молоді супровуджують два Символи – Хрест Святого Року і ікона Божої Матері Спасительки Римського Народу (Салюс Популі Романі). В часі святкувань Світових Днів Молоді є вони присутні на місці Головних Подій. В часі приготування – паломничають по країні, яка організовує зустріч молоді. Наступним поколінням молодих людей, ті Символи вказують правдиву ,,мету” Світових Днів Молоді: глибше пізнавання Ісуса в Таємниці Відкуплення а також завірення свого життя опіці Божої Матері.

"Дорога молоде, на закінчення Святого Року довіряю вам знак цього Ювілейного Року: Хрест Христа! Несіть його до всього світу як знак любові Господа Ісуса до людства і проголошуйте всім, що тільки в Христі розп’ятому і воскреслому є спасіння і відкуплення."


Іван Павло ІІ, Рим, 22 квітня 1984 року

ХРЕСТ

Деревˊяний хрест, названий сьогодні ,,Хрестом Світових Днів Молоді” був зроблений в 1983 році при нагоді початки Святого Року Ювілею Відкуплення (25.03.1983-22.04.1984). В часі святкувань відкриття Святого Року, молодь внесла цей хрест до собору св. Петра, де залишився через цілий час тривання ювілею. Поставлений у відповідній частині собору, супроводжував наступні святкування і групи паломників, які прибували до Ватикану. Серед них не забракло також молоді: представників рухів і спільнот, які разо відповіли на запрошення папи.

То власне вони попросили, щоб папа переказав їм хрест після закінчення святкувань. Папа виконав їхнє прохання і в Неділю Воскресіння передав їм Хрест, говорячи:

,,переказую вам знак того Ювілейного Року: Хрест Христа! Несіть його на цілий світ як знак любові Ісуса до людей і голосіть всім, що тільки в померлім  і воскреслім Христі є відкуплення і спасіння”. (св. Іван Павло ІІ, 22.04.1984 р.)

Та подія була не тільки початком мадрівки хреста по цілім світі, але також проголошенням Світових Днів Молоді: зустрічі, в часі якої молоді люди найперше особисто досвідчують Таємниці Відкуплення, а потім несуть її в світ своїм ровесникам, родинам і землякам. Саме тому перші Світові Дні Молоді (а до сьогодні дні молоді в вимірі єпархіяльному) відбуваються в Квітну Неділю – на порозі свят Воскресіння Христового.

На початку молодь забрала хрест... до себе – тобто до Центрум Сан Льоренцо, дому молоді, який заложив св. Іван Павло ІІ в Ватикані. Там хрест вжився на стало і звідси – несений через молодь – вирушував в наступні подорожі. Найперше на дні католиків до Німеччини (1984), а потім до наступних європейських країн. Коли в 1987 році в Буенос Аірес відбувся ІІ Світовий День Молоді (а перший поза Італією), хрест перший раз перевезено поза Європу, даючи початок його прощі по цілім світі.

До сьогодні хрест був вже присутній на всіх континентах, також в країнах досьвідчуваних війнами і конфліктами. Молодь несе його також до відпустових місць і місць релігійних подій, як також там, де щоденно потрібні свідоцтва віри. Біля нього линула молитва в місці замахів на Ворльд Траде Центер в Новім Йорку і в Рванді, яка змагається з наслідками кровавої домової війни. Відвідав управління ОНЗ, але також невеликі школи, лікарні і вˊязниці.

Від 14.04.2014 року хрест разом з іконою Марії паломничають по польських єпархіях приготовляючи Польщу до Світових Днів Молоді.  
Ікона Матері Божої Salus Populi Romani


Ікона Божої Матері Салюс Популі Романі належить до найбільш шанованих зображень Марії в Італії. Прізвисько ,,Спасителька Римського Народу” сягіє подій кінця VI століття, коли жителів Риму винищувала епідемія чуми. В 590 році папа Грегорій Великий ніс це зображення Марії в благальній процесії, просячи про сцілення міста. В той час побачив на небі ангела, який ховав меч кари, а в короткому часі зараза відступила.


Сьогодні відома своїми ласками ікона Божої Матері знаходиться в соборі Санта Марія Маджоре, куди приходять римляни заносячи різні інтенції. Також звичаєм папи Франциска є початок і закінчення апостольських подорожей ,,біля Божої Матері Більшої).


Перший раз на Світових Днях Молоді Божа Мати в такім зображенні появилася в 2000 році, коли копію ікони поміщено біля папського вівтаря на Тор Вергата.


Три роки пізніше, під час дня молоді у вимірі єпархіяльному, папа заохочував молодь, щоб через Марію, ще більше зближувалися до Ісуса. В Посланні на Світовий День Молоді 2003 вияснював: ,,Марія є вам дана, щоб допомогти вам ввійти в більш щирий і особистий контакт з Ісусом. Своїм прикладом, Марія вчить вас зосередження погляду любові в Нім, який полюбив нас перший.” То в часі тієї зустрічі папа передав молоді копію ікони. Щоб разом з хрестом мандрувала по світі. Тим жестом переказав також молоді свій завіт: заклик ,,Тотус Туус”, якого наступні покоління молоді сьогодні вчаться саме у стіп Божої Матері ,,від Світових Днів Молоді”.

вжився на стало і звідси – несений через молодь – вирушував в наступні подорожі. Найперше на дні католиків до Німеччини (1984), а потім до наступних європейських країн. Коли в 1987 році в Буенос Аірес відбувся ІІ Світовий День Молоді (а перший поза Італією), хрест перший раз перевезено поза Європу, даючи початок його прощі по цілім світі.


До сьогодні хрест був вже присутній на всіх континентах, також в країнах досьвідчуваних війнами і конфліктами. Молодь несе його також до відпустових місць і місць релігійних подій, як також там, де щоденно потрібні свідоцтва віри. Біля нього линула молитва в місці замахів на Ворльд Траде Центер в Новім Йорку і в Рванді, яка змагається з наслідками кровавої домової війни. Відвідав управління ОНЗ, але також невеликі школи, лікарні і вˊязниці.


Від 14.04.2014 року хрест разом з іконою Марії паломничають по польських єпархіях приготовляючи Польщу до Світових Днів Молоді.  


«Знайте, що у важких хвилинах, яких не бракує у житті кожної людини, ми не є самі: так як Іванові біля Хреста, так і вам Ісус дає Свою Матір, щоб вона втішала вас своєю чуйністю»


Іван Павло ІІ, Послання на Світовий День Молоді 2003 рокуЦі два знаки: Хрест та Ікона Матері Божої долають кожного року довгу дорогу, щоб молодь всього світу могла зустріти біля них Ісуса Христа, і пізнати надію, яка в них є.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.