26.07 - 31.07.2016

Актуальні

Повернутися

Святі Милосердя на Блонях

2016-07-29

Під час Церемонії привітання Папи Франциска на краківських Блонях 28 липня на вівтарі з'явиться візуалізація покровителів милосердя, які передають один одному Євангеліє. Постаті блаженних і святих мучеників було обрано користувачами Інтернету через соціальне опитування.


Покровителі милосердя


Милосердя асоціюємо зазвичай зі співчуттям і безкорисливою допомогою. Через посередництво Святих Милосердя маємо можливість дізнатися, що милосердя це щось більше. Кожен з вибраних святих і блаженних від самого дитинства знав, що своє життя проведе в служінні Богові і ближньому. У наш час вони є важливим посланням для молодої людини, якій так часто бракує відваги і сміливості боротися за свою віру.

Св. Аґнєшка Римлянка


Народилася у Римі за правління імператора Діоклетіана в заможній християнській сім'ї. Виховувалась у вірі. Ніколи не тішилась багатством, яке її оточувало. У віці десяти років віддала своє життя в опіку Богові і склала обітницю чистоти. Захотіла ціле життя бути незайманою.

Свята Аґнєшка була надзвичайно красивою. Це притягало увагу чоловіків із найвідоміших римських родів. Один із прихильників так сильно розгнівався через невзаємність дівчини, що вирішив їй помститися. Спершу її змушували відректися віри через тортури. Чудесні знаки, які супроводжували мученицю на її нелегкому шляху, спричинилися до навернення 160 поган. Потім її завели до публічного дому, щоби вона втратила чистоту. По дорозі дівчина молилася так гаряче, що раптом її голе тіло сховало довге, як плащ, волосся. У публічному домі кожен, хто наближався до неї, втрачав зір. Тоді вирішили її спалити, але полум’я не принесло їй шкоди. Однак мученицю вбили ударом в шию, коли їй було всього лише дванадцять років. Дуже часто св. Аґнєшку зображають з ягням – символом чистоти і цноти.
 

Св. королева Ядвіґа


Народилася у 1374 році, дочка короля Угорщини. Від дитинства для неї готувалося місце королеви. Маючи на меті зв’язати долю Польщі і поганської Литви, у віці 12 років Ядвіґа взяла шлюб з литовським князем Ягайлом. Незважаючи на вікову різницю, молода королева прийняла чоловіка і християнізувала Литву.

Посівши трон Польщі, вона завжди прислухалася до потреб народу, і ця щира доброта допомогла їй здобути прихильність і довіру людей. Свої багатства королева без жалю роздавала вбогим і нужденним. Була ініціаторкою будування костелів, лікарень, а також фінансово допомагала Краківській Академії. Королева Ядвіґа вела аскетичний спосіб життя. Померла молодою.


Св. Домінік Савіо


Домінік Савіо народився 2 квітня 1842 року в Сан Джованні ді Ріва (Італія). Від дитячих років підтримував сильний зв’язок з Марією та Ісусом. У віці п’яти років став прислуговувати під час Служби Божої. Жив далеко від церкви, погодні умови часто були не найкращі, але це не заважало йому щоденно прислуговувати в храмі і молитися. Одного дня після сповіді і Першого Причастя Домінік посвятив себе Непорочній Діві Марії. Найбільше він просив, щоб Марія та Ісус залишилися його друзями. Домінік радше волів померти, ніж вчинити хоча б один гріх.

Хлопець завжди був веселий, сумлінно виконував свої обов’язки і допомагав колегам. Цього його навчив о. Боско. Домінік допомагав тим, хто потребував поступу на духовній дорозі, був ініціативним і навчав катехизму своїх друзів. Глибоко у своєму серці він прагнув стати священиком. Однак не дочекався цього часу, бо помер у віці п’ятнадцяти років від туберкульозу.
 

Св. Марія Ґоретті


Марія Ґоретті народилася у 1890 році в Корінальдо (Італія). Марія не була з багатої сім’ї, але молитви там ніколи не бракувало. Коли дівчині було десять років, помер її батько, і тоді вона потішала свою маму словами: «Будьмо мужніми! Бог нас не залишить!».

Заповітною мрією для Марії було прийняття Ісуса в Першому Причасті. Вона була неписьменною, тому не могла вчитися катехизму. Однак, коли появилася нагода, одразу скористалася наукою настоятеля храму і швидко склала іспити, які дозволили приступити до Першого Причастя. Марія була красивою і сподобалася своєму сусідові, двадцятилітньому Алессандро. Хлопець неодноразово пробував спокусити дівчину на гріх, але марно. Коли вона мала одинадцять років, Алессандро завів її у відлюдне місце. Марія довго боронилася перед кривдником, який, не отримавши бажаного, 14 разів вдарив її ножем. Марія померла у лікарні після операції, безперестанку повторюючи слова: «Ісусе, Ти терпів за мене, прошу, допоможи мені терпіти заради Тебе». За хвилину до смерті вона пробачила своєму кривднику. Зараз ми називаємо її святою Аґнєшкою ХХ століття.


Св. Кізіто


Народився у Булумезі (зараз Уганда). У молодому віці почув про католицьких місіонерів і зацікавився їхньою діяльністю. Тоді він став прислугою при королівському дворі, де пізнавав катехизм. Християнство швидко стало його покликанням. Неодноразово хлопець просив про хрещення, у якому йому відмовляли, бо вважали, що він занадто молодий і ще не повністю пізнав правду віри. Усім були помітні його гарні риси і готовність допомагати іншим. Коли переслідування місіонерів посилилися, Кізіто мав можливість втекти з палацу, але цього не зробив. Він плакав так довго, аж поки його не охрестили. Досягнувши своєї мети, почув, що буде помирати. Його засудили на спалення живцем, і його останніми словами було: «До побачення, друзі. Ми на правильній дорозі». Святий Кізіто є наймолодшим (майже чотирнадцятилітнім) з 22 мучеників, які віддали своє життя за віру в 1886 році.


Бл. П’єр Джорджіо Фрассаті


Син політика та художниці, виховувався у достатку в атмосфері амбітних батьків та відчуття елітарності (народився у 1901 році в Турині (Італія). Однак у домі бракувало любові між батьками і так само бракувало релігії. П’єр ріс дитиною вразливою і чуйною. Кожної хвилини був готовий допомагати і служити іншому. Хоч його вподобання викликали погорду і нерозуміння у батьків, хлопець не переставав виражати їм свою любов, терпеливу, віддану, гарячу. Обираючи ліцей для навчання, він керувався тим, щоби мати змогу щоденно приймати Святе Причастя. Під час навчання часто брав участь у політичних і громадських справах, через це занедбав науку. Навчав і ознайомлював молодь і робітників із Євангелієм. Своєю вдячністю, красою, веселістю і ораторським талантом притягав до себе молодих людей. Мав багато цілей, а через свою наполегливість і працелюбність досягав навіть тих, які для інших здавалися недосяжними. У віці 24 років несподівано помер від поліомієліту, яким заразився від убогого, якого доглядав.


Бл. о. Збіґнєв Стшалковскі


Прийшов на світ у малому селі біля Тарнова (Польща). Одразу показав себе як уважний, дисциплінований та здібний учень. Хотів стати механіком, але Бог вибрав для нього іншу дорогу: хлопець вступив до монастиря Францисканців і розпочав підготовку до місії. Коли був у Перу, поєднував свій організаторський талант з працьовитістю. Опікувався хворими, але лікував не тільки їхні тіла, а й душі. Праця заради тих, хто потребує допомоги, приносили йому багато радості. Мученицьку смерть прийняв від терористів Комуністичної партії Перу «Світлий шлях» у 1991 році.


Бл. о. Міхал Томашек


Походив з Ленкавиці біля Живця (Польща). Рано втратив батька, тож тягар забезпечення сім’ї впав на маму. Охоче прислуговував під час Служби Божої і брав участь у численних прощах. Після закінчення школи продовжував вчитися в Духовній Семінарії отців Домініканів. Отримавши атестат, розпочав новіціат в Монастирі Францисканців конвентуальних. В душпастирську працю увійшов із молодечим запалом і ентузіазмом.  

У молодому віці вирішив поїхати з місією до маленького містечка Паріакото в Перу, де знаходив шлях до молодих сердець через музику і спів. Незважаючи на погрози з боку терористів, він все ж не покинув свого місця. Його застрелили разом із о. Збіґнєвом Стшалковскім (1991 р.). Їх обох визнано за перших польських місіонерів, які померли мученицькою смертю.


Бл. Хосе Санчез дель Ріо


Народився на початку ХХ століття у Мексиці. Його сім’я не була заможною, але глибоко віруючою. Ходив до католицької школи  і там познайомився з Католицьким молодіжним мексиканським товариством. У Мексиці в той час посилювалося переслідування християн, терористи нищили Святі Дари, а в костелах організовували вечірки. Свідком цих трагічних подій був Хосе Санчез дель Ріо, який кожного дня прислуговував як міністрант  під час Служби Божої і молився на вервиці свої улюблені молитви. Прагнучи боронити віру, постановив долучитися до руху опору «Cristeros». Коли йому було 13 років воював під прапором Ісусового хреста. Потрапив у неволю, де над ним чинили тортури і змушували зректися Христа. Перед смертю написав лист до батьків, у якому просив пробачення і благословення. Він обрав смерть, а не відречення від віри.


Св. Тереза з Лізьє

Свята Тереза від Дитятка Ісус Пресвятого Обличчя є також відома як Маленька Квітка. Народилася у 1873 році в Аленсон (Франція) у багатодітній сім’ї. Коли їй було чотири роки, померла її мама. Ідучи слідами старших сестер, вступила до монастиря кармеліток в Лізьє. Покликання до Бога почула у віці восьми років, коли побачила Розп’яття у церкві. Їй захотілося, щоби її життя стало актом досконалої любові, а терпіння дало змогу її поглибити. Вона розпочала приготування до місії, але так і не вирушила через свою хворобу.  На порозі смерті довірилася Ісусові, завершуючи з ним дорогу свого терпіння.Під час Вітального слова візуалізовані постаті святих будуть передавати один одному Євангелістарій. Після прочитання Євангелії, Папа звернеться до молоді на Блонях, щоб після молитви «Отче наш» поїхати на Францисканську.


Автор: Пауліна Малота  

Переклад: Дмитро Федлюк, Іванна Кишеня, Секція перекладів СДМ Краків 2016

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.