26.07 - 31.07.2016

Актуальні

Повернутися

СДМ – закінчено. Час повернення

2016-08-03 / News


Світовий День Молоді закінчився. Попередньо оголошена організація залізничного руху успішно працювала. Папа вже повернувся до Риму, а паломники повертаються додому, як виявляється – не всі одразу.

В неділю, о 14:00, на Головному вокзалі розпочалась координація груп паломників, котрі від’їжджають із Кракова поїздами.
У двох буферних зонах не було черг. Не було також контролю речей, котрі пасажири мали при собі і раніше оголошеного рахунку осіб, котрі б могли ввійти на перони.

– Проблеми ми мали безпосередньо після закриття входів поза буферними зонами, тимчасовий хаос, – інформує Йоанна Варґа з «PKP» Польська Залізниця. Під вечір від’їжджає більшість поїздів, тож тоді з’являється найбільше подорожніх, – додає вона.
– Паломники десь там ще співають, танцюють, а, отож, мають силу після цього сьогоднішнього дня. Нам буде трохи цього бракувати, цих кольорів, веселості, – говорить Віолетта Шуміляк з Польської Залізниці.

Серед тих, хто від’їжджає була також молодь з Панами – майбутнього господаря СДМ. – Про можливість організації у нас Світових Днів Молоді від певного часу були плітки, але ніхто не був у цьому впевнений до моменту офіційного оголошення, – говорить Валерія Товар. З поляками вона попрощалася словами: – У Панамі буде супер. Ми дамо раду з організацією. Приїжджайте. До побачення 2019 року!

На перонах чекають паломники – подорожні. – Все добре, бо в разі евакуації тут є стільки прикордонних охоронців і поліції, що все відбулось би добре, – зауважує Міхал Сьвіокла, котрий сидить на третьому пероні. – Важко покидати Світові Дні Молоді. Я пережив тут чудові хвилини. Також з духовної точки зору – щось змінилося, – додає мешканець Щецінка.

Але не всі, однак, повертаються додому – дві сестри з Буенос-Айрес вирішили ще дорогою додому відвідати Чехію. – Ми їдемо до Праги, але це Краків на довго залишиться у нашій пам’яті, – кажуть Мануеля і Пілар Рамос Беітіа, сестри з Аргентини. – Ми познайомились з людьми зі всього світу, які живуть тією самою вірою, що ми та тими самими цінностями. Тепер ми вже не почуваємося аж такими самотніми. Нас тішить також те, що люди зі всього світу так сильно люблять нашого земляка, – говорить двадцятилітня Аргентинка.

Пйотр Оскварек, Пйотр Клейновскі
Переклад: Уляна Журавчак, Секція перекладів СДМ Краків 2016

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.