26.07 - 31.07.2016

Актуальні

Повернутися

Помер кардинал Франциск Махарський, митрополит Краківський у 1979-2005 рр.

2016-08-03


Кардинал Махарський багато років виконував функцію віце-провідника Конференції Єпископату Польщі ( 1979-94) і провідника Комісії у справах Апостольства Мирян. У червні 2005 року перейшов на пенсію і замешкав у санктуарії «Ecce Homo» св. Брата Альберта у Кракові. Помер 2 серпня 2016 року.

Кардинала Франциска Махарського поховають у Вавельській катедрі. Похоронні урочистості розпочнуться у вівторок о годині 19. Тоді у храмі «Ecce Homo» сестер альбертинок на вул. Вороніча буде відслужена Свята Літургія біля труни з тілом померлого кардинала. Літургію попровадить єпископ Ґжеґож Рись. В монастирі альбертинок кард. Махарський провів останні роки свого життя.

У середу тіло кардинала Махарського буде перевезене до каплиці в Палаці Краківських Архиєпископів, де о 10 годині розпочнеться Літургія для працівників Курії. О 18 годині труна буде перенесена до базиліки отців францисканців; там буде відслужено Вечірню.

Жителі Кракова і цілої Архиєпархії можуть помолитись при труні з тілом спочилого Краківського митрополита у четвер. Цього самого дня, о 17 годині, буде Свята Літургія, яку очолить голова Конференції Єпископату Польщі архиєпископ Станіслав Ґондецький. Після Літургії (біля 19 год.) похоронна процесія вирушить з базиліки отців францисканців вулицею Ґродзькою  до Катедри на Вавелі, де тіло митрополита перебуватиме цілу ніч аж до богослужінь.

Обряд похорону відбудеться у п’ятницю о 11 годині у Вавельській Катедрі. Тіло кардинала Махарського поховають у крипті краківських єпископів, яка знаходиться під вівтарем св. Станіслава.

У вівторок, від 17 години, в коридорі при вході до Краківської курії буде виставлена книга співчуття.

АС
Переклад: Дмитро Федлюк
Фото: Адан Ставіарскі, Пьотр Драбік

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.