26.07 - 31.07.2016

Актуальні

Повернутися

Папське вікно. «Дозволь» – «Дякую» – «Вибач»

2016-07-28 / Papież Franciszek


По закінченні церемонії привітання на Блонях Папа Франциск повернувся на Францішканьську папамобілем. По 20:00 він з'явився у вікні, щоб порозмовляти із зібраними прочанами. А ще Папу чекали молоді подружжя, здебільшого одягнені у весільний одяг. Ідея запрошувати під вікно щоденно іншу групу з’явилася у Департаменті Центральних Подій.

– Я працюю в Організаційному Комітеті СДМ, і більшість працівників були на нашому шлюбі. Координаторка цього проекту Вероніка Грішель контактувала з молодими подружжями з різних куточків Польщі, запросила також і нас. Я не думала, що заледве через три місяці після шлюбу знову одягну шлюбну сукню, але дуже тішуся, що навіть своїм зовнішнім виглядом можу пропагувати Таїнство Подружжя, у необхідності якого сумніваються щораз більше молодих людей, – говорить Олександра Жак.

У своєму слові до зібраних Папа підняв тему подружжя.

– Створити сім’ю – нелегко. Нелегко поєднатися на все життя. Треба бути відважним. І я вас вітаю, тому що ви – відважні, – говорив Папа до наречених. Він розповів також про три слова, які мають допомогти в нелегкому подружньому житті: «дозволь», «дякую», «вибач».

– Завжди треба запитувати свого чоловіка / свою дружину: про що ти думаєш? Що ти думаєш стосовно цього? Наступним словом є вираз вдячності. Скільки разів чоловік повинен сказати жінці «дякую» і скільки разів жінка повинна сказати чоловікові «дякую»! Третім словом є «перепрошую». Це те слово, яке важко вимовити. В подружжі люди часто роблять помилки. Потрібно це собі усвідомити і просити вибачення. Перепрошення робить багато добра, – пояснював Святіший Отець.

– Слова, які сказав Франциск, стосуються подружжів різного віку. Для нас вони також актуальні навіть після сімнадцяти років спільного життя. Ми бачимо, як важливо узгоджувати свої  плани, бо покликання до подружжя – це  покликання до єдності. Якщо немає згоди, потрібно перепросити. Нелегко жити за папськими настановами, бо подружжя – це шлях, на якому завжди є щось до виправлення, до покращення, – говорять Агнеса і Адам Бєлавсци з Вільчковіц.

Марта Лисек, Пйотр Оскварек, Іза Кусьнєрек
Фото: Хесус Хуерта
Переклад: Назар Павлів, Секція перекладів СДМ Краків 2016

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.