26.07 - 31.07.2016

Актуальні

Повернутися

Концерт і танці на Блонях

2016-07-27 / Wydarzenia Centralne


Після закінчення Служби Божої на відкриття СДМ на концертній сцені на Блонях зіграли Стівен Кертіс Чепмен, а також гурти «InSideOut», «The Thirsting» і «Кана».

Після урочистостей, які духовно приготували молодь до скорої зустрічі з Папою, прочани забавлялися на концертах виконавців, які представляли мейнстрім християнської музики.

Українське різноманіття – «Кана»

Вечірні виступи розпочала «Кана» – християнський гурт з України. У ньому грають музиканти, які живуть далеко одне від одного і належать до різних церков.

– Коли є справжня мрія, яку підтримує Бог, відстань не є проблемою, – говорить Христина Підлісецька, вокалістка гурту. – Бог завжди знайде спосіб, – додає вона.

Про милосердя Бога співають вже більше дванадцяти років, виступали в Польщі і в Україні. Співпрацювали також з «New Life», на запрошення яких прибули на тижневі Світові Дні Молоді. Вони вже вкотре є паломниками на СДМ, але на сцені виступали вперше. Приїхали з дітьми і не залишаються до кінця, але не розчаровуються. «Це питання серця. Ми хочемо переживати це спільно, усією сім'єю», – говорить лідерка колективу.

Кертіс Чепмен: Надзвичайно тішуся, що можу зіграти на концерті в Польщі

На сцені зазвучали також композиції одного з найбільш популярних християнських музикантів – Стівена Кертіса Чепмена. Музикант також займається благодійністю.

– Надзвичайно тішуся з того, що можу сьогодні зіграти на концерті в Польщі. Особливо тому, що зараз тут є так багато виняткових людей. Це особливе пережиття! – говорить перед
концертом Кертіс Чепмен. – Моя музика походить з глибини серця, і я хочу ділитися нею з іншими. Музика – це моє життя. Вона є моїм найбільшим натхненням, – додає він.

Кертіс Чепмен під час концерту у вівторок заграв свої найбільш відомі композиції: «Great adventure», «Love take me over» та «Do everything». Зазвучали також композиції з нового альбому артиста.

– Майте відкриті серця на інших, завдяки яким ви зможете робити багато неймовірних речей. Майте відкриті серця і шукайте Ісуса, бо Він є біля нас, – говорив він учасникам СДМ 2016.

The Thirsting – (не)традиційні католики

– Ніхто не повинен боятись говорити правду, – говорив під час розмови перед концертом вокаліст «The Thirsting» – Даніель Одеройтер. Ми так робимо, голосимо правду про Ісуса, – додає лідер гурту.

Граючи християнський рок, музиканти з Портленду вибрали на концерт твори зі своїх двох записаних  альбомів. Як розповідають самі, їх метою є пропагування католицького життя через музику. Вервиця, сповідь і Євхаристія є для них фундаментом і натхненням.

– Мусиш вибрати, чи хочеш піти за Ісусом, поки є час. Ти не можеш бути нерішучим. Це – останній шанс, – говорить до молоді Даніель.

Під час розмови співак переконував, що варто бути в Католицькій Церкві, яка закладена самим  Ісусом на скелі, тобто на св. Петрові. Музиканти залишаються в Кракові до п’ятниці, а потім повертаються до своїх домівок, бо, зазначають, там на них чекають діти. Однак їхатимуть із Польщі із досвідом радості.

«InSide Out» – хардовий гурт з Каліфорнії

Під час концерту не забракло також «сильного» звучання. Колектив «InSide Out» виконує хардову музику. В такій атмосфері прочани слухали творіння з диску «No Spiritual Surrender». Композиції  «InSide Out» є дуже емоційними. Не тільки через голосні звуки інструментів, але і через тексти з виразним змістом.

Повні енергії і духа

Сповнені духа і енергії, молоді люди співали і танцювали, і так завершився перший день Світового Дня Молоді в Кракові.

– Атмосфера сьогодні прекрасна, – говорила під час виступу «Кани» монахиня Емануела Лучак. –Бог дав людині тіло, щоб людина могла Його ним прославляти, – додає вона.

– Я прийшов зараз на концерт, бо маю сентимент до України, – розповідав під час концерту о. Артур Сепіт. – У Кракові відчувається атмосфера єдності. Нехай молоді люди впродовж цього Світового Дня Молоді в Кракові сміливо приймають те, що їм дає Бог – цінності Вселенської Церкви, – додає о. Сепіт.

– Хочу разом з молоддю ділитися радістю того, що Ісус Христос прийшов на світ щоб нас спасти, а особливо увіковічнити ідею Івана Павла ІІ, який цю подію започаткував, –  розповів Войцех Кондрацкі, волонтер.

Концерти на Блонях – лише одна з багатьох запланованих на тиждень СДМ музичних подій. В наступних днях в рамках Фестивалю Молоді передбачено  багато подій з участю таких виконавців, як «Arkadio», «Tau», Piotr Rubik, Joachim Menzel, Judy Bailey (Paul John Anderson). Важливою, хоч не лише культурною подією буде концерт «Зона Слави 1050» («Strefa Chwały 1050»), який відбудеться з нагоди 1050-річчя хрещення Польщі.  «Зона Хвали» відбуватиметься також на Блонях у п’ятницю о 20:00.

Катерина Домагала
Петро Оскварек
Переклад: Назар Павлів, Секція перекладів СДМ Краків 2016
фот. Петро Клейновскі

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.