26.07 - 31.07.2016

Актуальні

Повернутися

Кардинал Станіслав Дзівіш: «Прагнемо переказати молоді таємницю Божого Милосердя»

2016-07-26 / Papież Franciszek


Про духовне послання Світових Днів Молоді сьогодні говорили під час прес-конференції кардинал Станіслав Дзівіш і архиєпископ Даміан Мускус. Очільники Кракова воєвода Йозеф Пліх, маршалек Яцек Крупа та президент міста Кракова Яцек Майхровський розповіли про підготовку до СДМ, сподівання і переваги, пов'язані з прибуттям молоді до Малопольського регіону.

- Сьогодні до Кракова прибула радісна і привітна молодь. Вона прибуває до міста-столиці Божого Милосердя. Прагнемо переказати молоді таємницю Божого Милосердя, бо ця тема є актуальною для Європи і всього світу. Ісус сказав, якщо ви не проситимете Божого Милосердя, тоді не буде спокою у світі. Напевно, тому Господнє Провидіння покерувало, що саме тут, у Кракові, у місці Господнього Милосердя збирається молодь у цей ювілейний рік, – сказав кардинал Станіслав Дзівіш, керівник оргкомітету Світових Днів Молоді.

- Сестра Фаустина написала у “Щоденнику”, що з Кракова вийде іскра, яка приготує світ до другого приходу Ісуса Христа. Хочемо поділитися з молоддю таємницею Божого Милосердя, іскрою миру, яка помандрує із Кракова разом з ними. Сьогоднішня ситуація в Європі є неспокійною, під загрозою мир, бо у ній запанував брутальний тероризм. Тому хочемо створити у Кракові атмосферу миру, примирення, солідарності, доброзичливості, яка згодом наповнить цілий світ, – додав кардинал Станіслав Дзівіш.

Єпископ Даміан Мускус наголосив на важливості слів Папи Франциска: "Все відбувається в дусі милосердя ". Ця коротка фраза містить опис подій, на які ми чекаємо та свідками яких будемо в найближчі дні. Краківські Лаґевнікі будуть духовним центром СДМ, оскільки там знаходяться Санктуарії Божого Милосердя і святого Івана Павла ІІ, – підкреслив єпископ Даміан.

Єпископ заохотив молодь взяти участь в Ювілейному паломництві, яке проходитиме між цими двома санктуаріями: Святого Івана Павла ІІ і Божого Милосердя. Милосердя. – Прагнемо, щоб молоді люди не тільки відвідали ці місця, але, перш за все, навчились простої молитви – Вервиця до Божого Милосердя. Щоб, повернувшись у рідні домівки, ми змогли молитись цією молитвою на щодень і впродовж усього життя, – виокремив єпископ Мускус.

– Настрої краків'ян змінились. Жителі міста перестали боятися та дистанціюватися від СДМ. Тепер усі задоволені. Більшість краків'ян відкривають свої серця, щоб поділитись з молоддю своїм житлом, – сказав єпископ Дзівіш.

Представники влади Кракова з гордістю говорили про підготовку до СДМ. – Обіцяємо, що кожен паломник, який приїде до Кракова, буде знаходитися у безпеці, – запевнив воєвода Пліх. Маршалек Яцек Крупа наголосив на важливості СДМ для туристичного просування регіону. – Паломники будуть нашими послами, рекламуючи Малопольський регіон у світі, – в такому світлі говорив Маршалек про паломників СДМ.

– Краківські ворота відчинені та гостинно запрошують на відвідини, – сказав президент міста Яцек Майхровський. Він, також пригадуючи багатокультурні традиції міста, щиро запросив молодь на навчання у краківські вузи.

Анджей Став'ярскі
Фото: Маріанна Ґурба
Переклад: Артем Наконечний, Секція перекладів СДМ Краків 2016

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.