26.07 - 31.07.2016

Ідея


Чим є СДМ ?

Світові Дні Молоді це міжнародні зустрічі молодих цілого світу, котрі спільно зі свими катехитами, душпастирями, єпископами та Папою гуртуються в одному місці щоб ісповідувати віру в Ісуса Христа.


Хто є їх автором?

Автором ідеї та першим господарем тих Днів був святий Іван Павло ІІ, котрий згуртував молодих у Римі(1984, 1985, 2000), Буенос-Айресі (1987), Сантяго-де-Компостела (1989), Ченстохові (1991), Денвері (1993), Манілі (1995), Парижі (1997), та Торонті (2002).


СДМ – Папа та Молоді. Разом

Після смерти Івана Павлв ІІ континуатором  прекрасного диялогу Церкви з молодими та великим прихильником Світових Днів Молоді став Папа Венедикт XVI, котрий очолив зистрічі у Кельні (2005), Сіднеї (2008), та Мадриті (2011). Завдяки Венедиктові XVI Христос був постійно проповідуваний та посіщений через молодих цілого світу а Церква могла добачити своє молоде обличчя так міцно потрібна сьогоднішньому світові.


У липні 2013 року (Ріо де Жанейро) з молодю зустрівся Папа Франціск. Він також проголосив, що наступна зустріч молоді відбудеться в 2016 році у Кракові в Польщі.


Зустрічі «на пробу»

Дві перші зустрічі (1984, 1985) організовані з нагоди Особливого Ювілею Відкуплення (1983-1984) та Міжнароднього Року Молоді (1985) на були ще Світовими Днями Молоді. Саме вони дали папі поштовх до започаткування цієї благословенної ініціативи, котра триває до сьогоднішнього дня.


Встановлення СДМ

Як момент встановлення Сітового Дня Молоді приймаємо день 20-те грудня 1985 року, коли то Іван Павло ІІ на передріздвяні зустрічі у присутності Кардиналів та Працівників Римської Консисторії висловив прагнення, що Світові Дні Молоді відбувались кожного року у Квітну Неділю як єпархіяльні зустрічі а кожних два або три роки у обраному ним місці як міжнародні зустрічі.


Спільнота, формація та радість віри.

Метою організованих Днів є пережиття великої спільноти Вселеньскої Церкви, слухання Божого Слова, здіснювання тайн Покаяння та Євхаристії також радісне проголошення Ісуса Христа як Господа й Спасителя.


Символи СДМ: Хрест та Ікона

Зустрічам товаришують два особливі символи даровані Іваном Павлом ІІ це є Хрест Світових Днів Молоді та Ікона Богородиці SalusPopuliRomani. Ці Символи є з молодю не тільки у часі СДМ але безпереривно кружляють по світі збераючи на молитві та посіщені сотні а може і тисячі молодих кожного дня.

У Квітну Неділю, 13 квітня 2014 року, ці символи Святіший Отець передав у Римі для молоді з Польщі і таким способом почалась проща Хреста СДИ та Ікрни Богородиці польскими єпархіями а також кільканадцяти країнами Східньої Європи.


СДМ – зустрічі на тему

Кожний Світовий День Молоді вимагає доброї підготовки змісту, котрий будуть роздумувати молоді зустрічаючись декілька днів у мовних групах. Тему щорічних зустрічей проголошує сам Святіший Отець, спрямовуючи до молодих лист названий ПОСЛАННЯМ. У часі СДМ ці слова будуть поглиблені триденних зустрічах названих катехетичним трідуум.


Скільки часу тривають СДМ ?

СДМ че багатоденні зустрічі. Сьогодні мають дві головні частини: перша це «Дні в Єпархїях/Дєцезіях», коли молодь перебуває по цілі державі, як є господарем зустрічі; друга це «Головні Події», тобто тижневий побут молоді у головному місті організаторі.


Яка є мета «Дні в Єпархїях/Дєцезіях»

Програма «Дні в Єпархїях/Дєцезіях» залежна від характеру та стилю приймаючої Єпархії; це час взаємопізнання, час на інтеграцію, пізнання культури та характерності даного регйону. У ті частині не бракує туристичних екскурсії, спільних забав а також суспільного заангажовання у різні акції та проекти приготовані організаторами.


Як виглядає програма цілого тиждня СДМ?

Після закінчення «Дні в Єпархїях/Дєцезіях», коли усі їдуть до Єпархії, яку Святіший Отець обрал як місце переживання головних подій. Молодь гуртується там на цілий тиждень. У понеділок приїжджає на місце, у вівторок приймає участь у церемонії відкриття, у середу, четвер та п'ятницю приймають участь у катехизах та Фестівалю Молодих, у суботу мандрують на місце очікування та ввечері беруть участь у зустрічі з Папою, у неділю приймають участь у торжественні завершальні Божественні Літургії того СДМ. Центральним подіям товаришують особливі простори зустрічей названі Простір Примирення та Expo-vocation.


Серйозна підсказка

Участь у СДМ триває біля двох тиджнів але слід пам'ятати, що зустріч вимагає довшого часу духової та організаційної підготовки, тому правдивий час тривання СДМ починається з моментом рішення про участь а закінчується з моментом виповнення місії, що пливе зі змісту даної зустрічі.


Скільки осіб приймає уділ у СДМ?

На загал це багаточисельні зустрічі. У середньому протягом цілого тиждня приймає у них уділ кількасот тисяч молоді. Чим ближче до суботнього учікування з Папоютим число учасників перевищує мільйон або і більше. Найчисленіші з дотеперішніх зустрічей відбулася у Нанілі на Філіпінах (1995), де прийняло участь вище 4 мілйонів молодих та у Ріо да Жанейро у Бразилії (2013) де на пляжі Копакабана згуртували більше 3 мілйонів осіб. З зустрічей, що відбувались у Європі найчисленішим була ця у Римі в 2000 році коли на Тор Вергата разом з Іваном Павлом ІІ молилось 2 мілйони 180 тис. Молодих.


Молодь та ті, які їм товаришують

Разом з Молодю в зустрічах приймає уділ багатьох єпископів, душпастирів, монахів та монахинь, богопосвячених осіб, семінаристів, новиків а від недавна світських молодих вчителів та академічних професорів. На останні СДМ у Європі (Мадрит 2011) прибуло 800 єпископів, 14 тис. Священиків та кілька тисяч богопосвячених осіб.


СДМ 2014-2016

ХХІХ Світовий День Молоді, 2014 у єпархіях: «Блаженні вбогі духом, бо їхнє Царство Небесне.» (Мт 5,3)


ХХХ Світовий День Молоді, 2014 у єпархіях: «Блаженні чисті серцем, бо вони побачать Бога.» (Мт 5,8)


ХХХІ Світовий День Молоді, 2014 у єпархіях та міжнародній у Кракові: Блаженні милосердні, бо вони зазнають милосердя. (Мт 5,7)


Запрошуємо, не будь свмітним!

Відчуття спільноти це однин з найгарніших плодів участі у Світових Днях Молоді! Не очікуй іншого запрошення. Ти віднайшов цей сайт – вже тепер відчуй, що ти запрошений та приєднайся до багатьох молодих, які у своїх парафіях підготовляються до зустрічі у Кракові. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.