26.07 - 31.07.2016

Історія СДМ

 


ГАСЛО: Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи (Мт. 28,19)

Радість Євангелії та заклик «Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи» (Мт.28,19) також виражала зустріч у Ріо-де-Жанейро під час СДМ 2013, яка знову виявилася першою закордонною подорожжю і розпочинала папський понтифікат. Франциск звертався до молоді, щоб вона звільнилася від непотрібних проблем, бо це сам Христос йде перед ними та провадить їх на місії: «Проголошення Євангелії є проголошенням сили Божої, щоб викорінювати й нищити зло та насильство, щоб зносити й руйнувати бар’єри егоїзму, нетерпеливості та ненависті, щоб будувати новий світ. Ісус Христос на вас розраховує! Церква на вас розраховує! Папа на вас розраховує!».

Саме після цих сильних слів папа оголосив, що господарем наступного СДМ 2016 буде Краків.

Гімн: Nadzieja Poranka (Esperança do Amanhecer)

у всіх Центральних Подіях СДМ Ріо2013 брало участь 11 млн. осіб? Протягом п’яти днів на пляжі Копакабана було залишено 390 тонн сміття. Це на 10% менше, ніж після однієї Новорічної ночі 2012/2013, в якій брали участь приблизно 2,3 млн осіб. Екологічна свідомість паломників СДМ здивувала служби прибирання міста Ріо - замість порозкиданого по цілому пляжі сміття, як буває після інших масових заходів, працівники Comlurb знайшли посортовані відходи, складені в поліетиленові пакети й зібрані у відведених на це місцях.

 


ГАСЛО: Вкорінені в ньому, збудовані на ньому і зміцнені у тій вірі (Кол. 2,7)

Зміцнення віри на старому континенті було наміром СДМ у Мадриді 16-21 серпня 2011 року. . В цій, одночасно останній, зустрічі Бенедикта XVI з молоддю стало зрозумілим, що Європа потребує свідчення віри. «То ж не затримуйте Ісуса для себе! – закликав папа. – Передавайте іншим радість вашої віри!»

Гімн: Сильні у вірі (Firmes en la Fe)на закінчення СДМ у Мадриді була організована зустріч покликань Неокатехуменату, в якій взяло участь 200 тис. людей? Під час зустрічі Кіко Арґюелло звернувся до молоді: «Якщо хтось із братів і сестер відчуває, що Бог закликає віддати своє життя за Христа – нехай встане». Встало й підійшло до єпископів за благословенням на шлях покликання близько 5 тис. хлопців і 3 тис. дівчат.

 


ГАСЛО: : Та ви приймете силу Святого Духа, що на вас зійде,
і будете моїми свідками (Ді 1,8)

Під час харизматичної зустрічі в Сіднеї у 2008 році папа Бенедикт XVI назвав молодь «пророками нової епохи».. Гасло австралійських СДМ «Та ви приймете Святого Духа, що на вас зійде і будете моїми свідками» чітко завдало напрямок цим зустрічам у сторону нової євангелізації.

Гімн: Отримаєте силу (Receive the Power)Повністю мультимедійні й сучасні СДМ, при повному залученні медіа комунікацій, каналів youtube чи facebook, беруть свій початок саме з Сіднею.

 


ГАСЛО: Прийшли Йому поклонитися (Мт 2,2)

Запланований на 2005 рік візит до Кельну став, водночас, першим паломництвом Бенедикта XVI на батьківщину. І знову лунало вже відоме: Не бійтеся! І знову примарними виявилися розрахунки щодо кількості паломників – тільки в молодіжних чуваннях взяло участь понад мільйон вірних.

Гімн: Venimus adorare eum (Приходьте, щоб поклонитися Йому)

Спеціально з нагоди візиту папи до Німеччини був написаний гімн Jesus Christ you are my life? Він швидко набрав великої популярності й став неофіційним гімном СДМ.


 


ГАСЛО: Ви – сіль землі…
Ви – світло світу (Мт. 5,13-14)

СДМ у Торонто 23-28 липня 2002 року виявився останньою зустріччю молоді з папою Іваном Павлом ІІ. Однак, це не порушило традиції зустрічей. Всім запам’яталися останні слова проповіді: «На ваше молодече бажання бути щасливими старий Папа, обтяжений роками, але ще молодий серцем, відповідає словом, яке йому не належить: «Блаженні! Христос спрямовує до вас заклик до радості блаженств».

Гімн: Святість світу (Light of the World)

В лютому 2002 хрест Світових Днів Молоді був виставлений на території Ground Zero – на руїнах World Trade Center у Нью-Йорку.


 


ГАСЛО: І Слово стало тілом, і оселилося між нами (Йо. 1,14)

В ювілейному році, 15-20 серпня, папа знову запросив молодь до Риму. Захоплений натовп паломників знову заповнив вічне місто, щоб молитися і засвідчити свою віру. Тоді також пролунали сильні слова папи, які стали немов би його заповітом: «Не бійтеся довіритися Христові»..

Гімн: Еммануїл

Під час святкування Таїнства Єдності, неподалік Чірко Массімо було встановлено 300 сповідальниць, де щоденно служили аж 2 тисячі священиків?


 


ГАСЛО: Учителю, – де перебуваєш?
Ходіть та подивіться (Йо.1, 38-39)

Немалою несподіванкою в історії СДМ виявився Париж, столиця моди й мистецтва. Очікувалося, що в зустрічі 19-24 серпня візьме участь 250 тис. християн. Ця кількість була в чотири рази більшою. На знак братерства, місто обвив довгий ланцюг рук, а в молитовних чуваннях, на подив всім, взяло участь більше мільйона вірних, стаючи видимим знаком для світу.

Гімн: Господи і Вчителю (Maître et Seigneur, venu chez nous)

Під час зустрічі папи з молоддю в Парижі в 1997 році більш, ніж пів мільйона молодих людей, тримаючись за руки, утворили «ланцюг братерства», який обвив столицю Франції?


 


ГАСЛО: «Як мене послав Отець, так я посилаю вас» (Йо.20, 21)

Таких характерних моментів діалогу й відкритості не бракувало також і в Манілі. В 1995 році азіатська митрополія зібрала під гаслом «Як мене послав Отець, так я посилаю вас» (Йо.20, 21) аж чотири мільйони молодих людей. І власне Філіппінам належить рекорд з чисельності учасників СДМ.

Гімн: Проголошуймо любов цілому світу (Tell the Word of His love)

...зустріч молоді з папою у Манілі в 1995 році ввійшла до Книги Рекордів Гіннеса, як найбільше зібрання в історії? У Парку Люнета на Філіппінах молилося п’ять мільйонів людей!


 


ГАСЛО: Я прийшов,
щоб вівці мали життя – щоб достоту мали. (Йо. 10,10)

Вперше у Сполучених Штатах, а вдруге – у Західній півкулі, СДМ у Денвері (10-15 серпня) ввійшов в історію передусім з огляду на щирий діалог, який зав’язався між молоддю й Іваном Павлом ІІ. Сам папа казав після зустрічі: «Відчуваю, що краще їх пізнав, краще, ніж з телебачення чи газет»..

Гімн: Ми є одним тілом (One Body)

Саме в Денвері вперше відправлено велику Хресну Дорогу вулицями міста? Таким чином, була введена нова традиція СДМ.


 


ГАСЛО: Прийняли Дух усиновлення (Рим. 8,15)

Зразу ж після політичних змін в Центрально-Східній Європі й розпаду комуністичного режиму, папа Іван Павло ІІ запросив молодь на Ясну Гору. Дні 10-15 серпня були не тільки святом молоді, але надзвичайним часом радості та вдячності за відновлену незалежність. До Ченстохови прибуло одночасно 1,5 мільйона вірних, , також і з-за східного кордону, а гімн «Авва, Отче» став символом всіх папських подорожей до батьківщини.

ГІМН: «Авва, Отче»

...гімн «Авва, Отче» був для св. Івана Павла ІІ однією з найближчих пісень? До цього часу жоден із гімнів СДМ не набув такої популярності, як пісня, яка єднала християн під час інших зустрічей зі Святим Отцем у цілому світі чи була виконувана в часі паломництв.


 


ГАСЛО: Я є Дорога, Правда і Життя (Йо 14,6)

Чергова міжнародна зустріч відбулася 15-20 серпня 1989 року в Європі, не зважаючи на складну ситуацію, пов’язану зі змінами устрою на старому континенті. Паломники, котрі прибули до іспанського Сантіяго-де-Компостела, молилися про мир, визнаючи, що Ісус Христос є «Дорога, Правда і Життя» (Йо. 14,6). Як бачимо – ефективно. Через два місяці впала Берлінська Стіна, а чергові СДМ відбулися 1991 року вже у цілковито вільній Польщі.

Гімн: Somos los jóvenes del 2000 (Ми є молодими 2000 року)

Дорога св. Якова – це один з найстарших і найдовших шляхів паломників у Європі?


 


ГАСЛО: Ми пізнали й увірували в ту любов,
яку Бог до нас має (Йо 4,16)

Земне паломництво розпочалося від «континенту надії» – так назвав Південну Америку Іван Павло ІІ. Близько 900 тис. молоді в ніч з 11 на 12 квітня 1987 року прибуло до Буенос-Айреса під гаслом «Ми пізнали і увірували в ту любов, яку Бог має до нас» (1Йо. 4,16) – вдвічі збільшуючи кількість учасників СДМ.

Гімн: Нашою дорогою є любов (Un nuevo sol)


 


ГАСЛO: Щоб ви завжди були готові дати відповідь кожному, (1П 3,15)

Вперше, під час цієї зустрічі вжито назву «Світовий День Молоді».
Молитовні чування з папою Іваном Павлом ІІ в Римі не тільки кількісно зрівнялися з найвідомішими фестивалями світу, але переросли в цикл щорічних зустрічей, котрі, як жодні інші такого типу події, тривають безперервно вже понад 30 років, збираючи під керівництвом папи наступні покоління молодих християн, охоплюючи практично всі континенти й ставлячи нові рекорди!

Гімн: Залишся тут з нами (Resta qui con noi)

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.