26.07 - 31.07.2016

Актуальні

Повернутися

Головний координатор СДМ, єпископ Дам’ян Мускус: Дякую

2016-08-03 / News


– Протягом цих кількох днів ми стали свідками засівання добра Папою Франциском разом з мільйонами молодих людей, котрі відкрили свої серця на слово, яке виходило від наступника Петра, – сказав єпископ Дам’ян Мускус на конференції-підсумку СДМ.

Найважливішим та найуживанішим словом під час конференції було «дякую». Воно було скероване до різних структур, які були відповідальні за співорганізацію СДМ і забезпечували безпеку паломників –
Малопольського воєводи Юзефа Пілха, маршалка малопольського воєводства Яцка Крупи та президента Кракова Яцка Майхровського.

Слова вдячності були також направлені до різних служб: поліції, пожежної охорони, війська, рятівників, волонтерів та скаутів. Вони були присутніми всюди, де міг добратися паломник. «Дякую» почули також журналісти, які поширювали інформацію в Польщі та на цілий світ. Але особливу подяку президент Майхровський направив до жителів Кракова за прийняття паломників у своїх оселях.

Окрім духовного та культурного досвіду, який ми отримали в цей час, маршалок малопольського воєводства згадав також про матеріальні об’єкти, які, завдяки Світовим Дням Молоді, вдалося завершити швидше. Згадав, між іншим, про пришвидшене будівництво станції в Лаґевніках з цілою дорожньою системою, Центром Господарської Активності в Бжеґах. Кожний інвестиційний проект, який був реалізований у рамках цієї події, буде доступний для користування мешканцями Кракова та цілого воєводства.

– Розподілено близько 100 тонн здорової польської їжі, – повідомив Юзеф Пілх. Паломники мали можливість спробувати соки з Лонцка (Łącka), кабаноси з Познані (Poznania) та йогурти, які їм дуже смакували.

Несподіванкою стало повідомлення про те, що в період проведення Світових Днів Молоді рівень злочинності знизився у десять разів. – Це пов’язано з тим, що ми приймали особливий вид молодих людей: позитивно наставлених до життя, усміхнених, радісних, – говорив єпископ Мускус, але також завдяки праці добре підготованих різних служб.

Вважається, що 20-30 відсотків паломників повернуться до Кракова та Молопольщі. Багато молоді зізнались, що з великим бажанням ще раз відвідають Польщу. – Краків – це красиве місто, – говорив Мануель Коста з Аргентини і відразу додав, що вже перевіряв навчальні заклади, в яких міг би навчатися, тому думає, що в найближчий час сюди повернеться.

За словами єпископа Дам’яна Мускуса, захоплюючим є те, як кількість паломників збільшувалась протягом всіх Центральних Подій: у Божественній Літургії Відкриття брало участь близько 200 тис. паломників, в два рази їх число збільшилось на Літургії Привітання у четвер, в п’ятницю на Хресній Дорозі вже було близько 800 тис. У свою чергу в суботу на Бжеґах чувало біля 1,6 млн. вірних, а коли йдеться про недільну Святу Літургію, то в ній могло брати участь понад 2,5 млн. паломників. Всі дані орієнтовні, детальніші цифри отримаємо в найближчому часі.

Евеліна Сломка
Переклад: Віталій Бойко, Секція перекладів СДМ Краків 2016
Фото: Павліна Кшижак

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.