26.07 - 31.07.2016

Актуальні

Повернутися

Був для нас великим даром

2016-07-28


Maчєк є одним з тих, кого Бог в особливий спосіб провадив через терпіння в період приготування до СДМ. Він не був єдиним, хто пройшов через важкий час змагання з захворюванням, але тільки його жертва була повною і цілковитою, – каже о. Гжегож Суходольскі, генеральний секретар OК СДМ.

Мачєй Шимон Чешла – дизайнер візуальної комунікації, закінчив Краківську академію  мистецтв. Здобув багато нагород та мав досвід роботи. До організаційного комітету СДМ потрапив у вересні 2014 року завдяки оголошенню про волонтаріат, розміщеному в університеті.

Голос здорового глузду

- Він розпочав з графічної підготовки перших реколекцій – з одного записаного фрагменту зробив щось неймовірне. Після закінчення цієї анімації ми знали, що Мачєй – професіонал. Тоді ми закінчили вчотирьох роботу над інтернет-сторінкою. Робота над нею була дуже важкою, і ми попросили Мачєя про допомогу. Він приходив у другій половині дня, після роботи, на декілька годин, – каже Моніка Рубчинська, яка працює в ОК над графікою. – Він був для нас голосом здорового глузду: ми залишалися до двадцять другої години, але Мачєк близько двадцятої години промовляв: виходжу, кінець, і ви також ідіть, заохочуючи нас солодащами. Він допомагав нам віднайти правильний баланс. Тоді ми його дуже полюбили У грудні 2014 Мачєк залишив свою роботу  та приєднався до команди графічних дизайнерів СДМ. Він не був міцно пов'язаний з Церквою, а навіть навпаки, ставився до неї критично. Але все ж таки він тут хотів працювати. Одного разу він сказав мені:  “Знаєш, Моніко, я тут, тому що я все ще вірю, що в Церкві є щось хороше”, – розповідає Моніка.

Разом з Монікою почали роботу зі створення візуалізації декорацій міста. Потім наступні проекти: пакет паломника, проект ризи. І "біганина." Багато роботи. Час минав швидко.

Виглядав як доктор Хаус

Проблеми зі здоров'ям почалися у вересні 2015 року. У Мачєя почало боліти коліно. Протягом довгого часу він не звертався до лікаря: ніхто не підозрював, що це було щось серйозне. Друзі запропонували йому проконсультуватися, нарешті зробив аналізи. Мачєк насправді не хвилювався, хоча він не знав звідки походить біль. Під час з'їзду делегатів у листопаді 2015 року Мачєк представляв графічний відділ. У той час він уже ходив на милицях і показував милицею на великому екрані, як не використовувати логотип СДМ.

– Він був схожий на доктора Хауса, – каже Моніка. – Згодом, коли ми попросили  про молитву за Mачєка, всі його добре пам'ятали через милиці.

Пізніше були аналізи, підозра на рак, біопсія – і, нарешті, підтвердження та хіміотерапії. Тато Мачєка ще на початковій стадії хвороби просив, щоб його не залишили без роботи, щоб давали йому завдання, які він зможе виконувати вдома. І Мачєк, приймаючи хімію, працював вдома. Підготовлював проекти, пов'язані з послами СДМ, анімації. Він отримував стільки хімії, наскільки це було можливо. Але все ж таки стан ноги продовжував погіршуватися і почалися метастази в легенях. Він задихався. Ліки вже не допомагали.

– Це він давав нам сили. Нам часто її бракувало. У цій біганині, ми втратили розуміння, що  потрібно шанувати себе та своє здоров'я – а Мачєк нагадував нам про це. Він був для нас великим подарунком. Поспішаєш, працюєш – і пригадуєш собі, що є Мачєк, що є ще щось важливіше, ніж те, чи проект буде виглядати найкраще, – пригадує Моніка.

Коли знайомі з організаційного комітету дізналися про хворобу Мачєка відразу почали молитися за нього. Протягом першого місяця постили. На спеціальній дошці, записували хто і як буде підтримувати його духовно. Щоденна молитва Вервиця до Божого Милосердя, багато мес відправлених в його наміренні. Волонтери СДМ були на аудієнції у Папою – і за нього молився Папа. Хтось написав батькам бл. Кіара Луче Бадано. Через подругу з OK СДМ св. Шарбель відвідав його в реліквіях. Одного разу в його наміренні була відправлена Свята Меса в каплиці. Під час молитви віруючих ми плакали, як діти, – пригадує Моніка.

– Мачєк подарував організаційному комітету, окрім красивої графічної роботи, віру, що Господь Бог є більшим від людської слабкості та безсилля, що може їх перемінити. Під час своєї роботи в Комітеті він став людиною віри і довіри Богові. Він зміг прийняти свої страждання,  визнати Хрест і став учителем для нас, – підсумовує о. Суходольскі.


Я б хотів просто жити

21 березня Maчєк розмістив на своїй сторінці у Фейсбуці, спеціально створеній для знайомих, які хотіли знати, як він себе почуває, анімаційний фільм підготовлений для "Випускного вечора з раком."

"Рівно сто днів тому назад я дізнався, що деякі клітини в моєму тілі вирішили збунтуватися: мутувалися і перетворилися в злоякісну пухлину стегнової кістки. Виявилося, що крім того, що вони є шкідливими, теж люблять подорожувати, а ще через місяць потрапили до моїх легень численніше, ніж поляки відвідують Хорватію під час відпусток ", – говорив з відстанню до своєї хвороби в анімації "100 днів ОНКО''.

У травні він писав: "Як швидко змінюється життя і пріоритети ... і які у нас всіх різні мрії Деякі люди мріють про кар'єру і славу, кар’єрний ріст, нову роботу, великий маєток, або навіть про те, щоб СДМ стали найбільш  вданою подією року в Кракові... Я мрію від 150 днів лиш про одне ... Я б хотів просто жити ".

– Ми в комітеті переконані, що Бог дав нам його в  час хвороби, покликав його працювати в Комітеті для того, щоб він зміг пережити цей час в оточенні людей віруючих і довіряючих Богу. Бог таким чином хотів його до Себе наблизити, через цю дивовижну спільноту людей, що працюють для СДМ, – каже о. Гжегож Суходолскі.

У червні Мачєк погодився ампутувати ногу. Ліки не допомагали, а його стан тільки погіршувався. 6 червня була проведена операція. Але пізніше було тільки гірше. Він не їв та мав депресію. Через ліки, які він приймав, він пітнів і повинен був переодягатися декілька разів на день. Через хворі легені він не міг багато говорити. Але він міг писати смс-повідомлення та повідомлення на Фейсбуці. Завжди був у контакті. Незабаром після ампутації стався напад, не міг дихати і тому знову повернувся до лікарні. Він писав знайомим: ніколи не було ще так погано.

– З самого початку я відчувала, що все це було згідно з планом Бога. Оскільки СДМ це проект, в якому людину трактується по-іншому, ніж в інших компаніях. Духовна атмосфера тут дуже сильна, а в світських компаніях, як правило, цього немає. Ми молилися та постили. І це було настільки сильним. Ми відчували єдність. Плодом цієї хвороби є те, що раніше на роботі було по-різному, всі походили з різних місць і між нами були поділи. Maчєк нас дуже тісно поєднав, – каже Моніка.

Maчек помер 2 липня 2016 року.

Марта Лисек


Похорон світлої пам'яті Мачєя Чешлі  відбувся у вівторок, 5 липня 2016 року о годині 13.30 в костелі Пресвятого Тіла і Крові Христа в Катовіце (вул. Радоцкєґо, 251).
Остаточним місце спочинку буде кладовище на вулиці Юзефовській в Катовіце (інший район міста).
Сім'я замість вінків і квітів просить підтримки для:
Хоспіс св. Лазаря вул. Фатімська 17, 31-831 Краків.
Банк PKO S.A.I O/Краків
38 1240 1431 1111 0000 0976 3744


Переклад: Аліна Панчошник, Секція перекладів СДМ, Краків 2016.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.