26.07 - 31.07.2016

Актуальні

Повернутися

Безпека і здоров'я прочан під час СДМ

2016-07-28 / Infopak


У розпорядженні учасників СДМ залишаються лікарняні порятункові відділи, кімнати прийому, а також нічні і святкові місця охорони здоров'я. Для прочан також буде доступний номер екстреного виклику – 112 кільканадцятьома мовами.

Медичне забезпечення під час Світового Дня Молоді в Кракові опиратиметься на існуючу систему охорони здоров'я в Польщі.

Страхування паломників

Кожен паломник і волонтер застрахований страховою компанією PZU, яка повинна забезпечити допомогу в разі раптової хвороби, нещасного випадку і збереже перед цивільною відповідальністю за шкоду, заподіяну іншим.

Покриття коштів лікування важливе особливо для тих учасників, які приїхали з-поза шенгенської зони і не мають доступу до безкоштовного медичного огляду чи лікування в Польщі.

Медичні намети

Під час Центральних Подій на Блонях буде близько 10 медичних наметів, а в Бжеґах – 17.

У кожному наметі працюватиме мінімум один лікар, а також щонайменше п'ять інших кваліфікованих осіб.

У наметах надаватиметься допомога особам, які зголосяться самі, а також особам, які будуть транспортовані через піші або рухомі патрулі. Персонал намету прийматиме рішення про те, чи вистачить хворому наданої допомоги на місці, чи необхідним є перевезення його до лікарні.

Окрім медичних наметів, на території проведення СДМ буде кількадесят рухомих і піших патрулів.

Допомога доступна багатьма мовами

Щоб удосконалити комунікацію з різномовними пацієнтами, які не знають англійської і польської мови, підготовано спеціальну листок-анкету до збору медичного інтерв'ю.

Анкета підготовлена польською та іншими мовами, що є обов’язковими на СДМ. Пацієнт зможе заповнити її самостійно або за допомогою медперсоналу. У ній є ключові питання, які слід поставити пацієнтові, наприклад, "що у Вас болить", "чи Ви маєте алергію на будь-які лікарські препарати", "чи немає у Вас тривалої хвороби". На макеті людини, що знаходиться у медпункті, можна зазначити місце болю, а за допомогою інфографіки «облич», менш чи більш усміхнених або таких, що плачуть, пацієнт легко зможе вказати масштаб болю. Таке рішення значно полегшить контакт між іноземним пацієнтом і медперсоналом.

Також виїзні групи машин швидкої допомоги були відповідно приготовані. Вони мають додаткові інформатори різними мовами, які мають полегшити порозуміння між постраждалим і медперсоналом, за рисувальним чи описовим принципами.

Гелікоптери

Під час СДМ у 24-годинній готовності буде п'ять гелікоптерів, що тимчасово розташовуються на території Кракова. Представник Авіаційної невідкладної допомоги матиме спеціальне місце в краківській диспетчерській. Також є розроблені схеми поведінки на випадок, якщо було б необхідним використання додаткових гелікоптерів, які щоденно курсують усією Польщею.

Що ти можеш зробити, щоб допомогти (не тільки іншим прочанам)

Слід пам'ятати про те, щоб мати з собою ліки, а також про поінформування своїх товаришів про тривалу хворобу, або якщо маєте алергію на щось. Добре є мати при собі позначення, що ви є діабетиком, асматиком, епілептиком або алергіком. Таким чином рятувальники зможуть швидше відповідно зареагувати.

Дуже важливим є те, щоб не панікувати в надзвичайній ситуації і не боятися допомогти хворій особі – біля неї необхідно залишатися. Якщо ти не знаєш що робити, знайди медика або зателефонуй за номером 112, а диспетчер, хоч би навіть це була дрібниця, постарається тобі допомогти, порадить, як треба поводитися в конкретній ситуації.

Корисні номери

112 – європейський номер екстреного виклику.

999 – Швидка допомога Кракова, обладнана спеціальним устаткуванням і має фаховий рятувальний колектив, який швидко прибуде за вказаною адресою.

12 298-84-04, 12 298-83-86 – інформаційні лінії Малопольського Воєводського Відділу NFZ нададуть інформацію про прийом у кабінетах амбулаторного спеціалізованого огляду, кабінетах сімейних лікарів і основного оздоровчого огляду.

12 661-22-40 – цілодобовий телефон медичної інформації для мешканців Кракова і осіб, що перебувають на його території. Телефон є доступний цілодобово; телефонуючи, можна отримати інформацію, що стосується часу очікування на медичні результати, години роботи аптек, нічної і святкової медичної допомоги, лікарняних відділів порятунку, амбулаторно-спеціалізованого огляду, основного оздоровчого огляду чи програм оздоровчої політики, фінансованих через владу міст і NFZ. Додатково до 2 серпня обслуговування інформаційної лінії даватиме інформацію про медичне забезпечення для учасників СДМ польською, англійською, німецькою, французькою, італійською, іспанською і російською мовами.

22 505-17-55 – інформаційна лінія PZU, яка обслуговуватиме заявки застрахованих учасників (тобто зареєстрованих) щодо питань, що стосуються необхідності використання медичної допомоги в рамках страхової угоди. Після подання номера страхування (полісу) обслуговування інформаційної лінії вкаже місце надання допомоги. Інформація надаватиметься англійською, італійською, іспанською і польською мовами. Номер телефону буде вказаний на ідентифікаторах прочан, а також на кожній мапі, яку отримають в пакеті.

Більше про лікарні, аптеки, приймальні кімнати і безпеку знайдеш на інтернет-сторінках поданих нижче:


Ева Касперек
Переклад: Дмитро Федлюк, Секція перекладів СДМ Краків 2016

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.