data: 26.07 - 31.07.2016

Sztuki sceniczne


SZTUKI SCENICZNE


Teatr – jeśli dobrze dobierze się repertuar – jest szkołą świętości. Pomaga dogłębnie zrozumieć ludzi i ludzką społeczność. Rozbudza w młodych radość, którą żyją na wiele przed przedstawieniem, w jego trakcie i wiele dni po nim.

(św. Jan Bosko)


Festiwal Młodych podczas Światowych Dni Młodzieży wpisuje się między poranne katechezy a popołudniowe Wydarzenia Centralne. Chociaż na prezentacje artystów pozostaje stosunkowo niewiele czasu, postaramy się zarezerwować go głównie dla sztuk teatralnych, poruszających temat Bożego miłosierdzia oraz przybliżających historię życia świętych.

Jakie sztuki zostaną wystawione w czasie ŚDM?

Przygotowując sztukę lub widowisko pod kątem Festiwalu Młodych, pamiętajcie, że Wasi widzowie przyjechali z różnych stron świata i wywodzą się z odmiennych kontekstów kulturowych. Proponowane sztuki powinny trwać nie więcej niż godzinę, zaś ich preferowana tematyka to: Boże Miłosierdzie. Przypominamy, że Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 zapewnia podstawową infrastrukturę, zaś wszystkie dodatkowe elementy (scenografia, kostiumy, dodatkowe nagłośnienie, itp.) leżą w gestii autorów projektu. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam