data: 26.07 - 31.07.2016

Sport

SPORT

Sport ujawnia nie tylko bogate możliwości fizyczne człowieka, ale także jego zdolności intelektualne i duchowe. Nie polega jedynie na sile fizycznej i wydolności mięśni, ale ma także duszę i musi w pełni ukazywać swe oblicze. (św. Jan Paweł II)


Wydarzenia sportowe cieszą się wśród młodych ludzi wielką popularnością, a duch zdrowej rywalizacji umacnia relację z drugim człowiekiem. Zadaniem ŚDM jest budowanie wspólnoty pośród wszystkich, którzy przyjadą do Krakowa. Dlatego też w ramach Festiwalu Młodych planowany jest Festiwal Sportu - Juliada. Jednym proponowanych wydarzeń będzie Copa Católica - turniej piłki nożnej zorganizowany dla pielgrzymów.

Festiwal Sportu „Juliada”

Światowe Dni Młodzieży to czas niezwykłego spotkania młodych z całego świata, a Festiwal Młodych  jest przestrzenią w której pielgrzymi mogą dzielić się swoimi talentami. Jednym z wydarzeń Festiwalu Młodych będzie Festiwal Sportu „Juliada”, w ramach którego zostaną zorganizowane trzy turnieje: piłki nożnej, streetballu i breakdance’u. 

Nazwa Festiwalu Sportu "Juliada" nawiązuje do Młodzieżowego Festiwalu Sportu, który już od prawie dwudziestu lat jest organizowany w Krakowie z inicjatywy Stowarzyszenia SIEMACHA i władz miasta. Każdego lata organizowane są rozgrywki sportowe dla młodych osób, które zostają w czasie wakacji w mieście. Hasłem przewodnim "Juliady" jest zawołanie "Kraków ufa młodym".


Dlaczego organizujemy Festiwal Sportu?

Zdrowa rywalizacja jest niezbędnym elementem rozgrywek sportowych. Stanowi również przeciwwagę dla  egoizmu i braku zaangażowania. Organizowanie  turniejów sportowych stanowi doskonały pretekst do spotkań drużyn, budowania wspólnot i nawiązywania przyjaźni.

Wydarzenia sportowe są świetnym sposobem dawania świadectwa wiary głównie poprzez przebywanie z innymi i wprowadzania zasad fair play. Z pewnością nie jest to tradycyjny pomysł kiedy myślimy o głoszeniu Ewangelii, ale to naturalny sposób wykorzystania różnych darów,  które otrzymujemy. Tak jak zostało napisane w Liście do Rzymian "Mamy zaś według udzielonej nam łaski różne dary: bądź dar proroctwa - do stosowania zgodnie z wiarą." (Rz 12,6). Organizując wydarzenia sportowe chcemy pomóc młodym ludziom zrozumieć talenty, które dał im Bóg.

Festiwal Sportu, czyli co?

Copa Católica


Copa Católica to turniej piłki nożnej, który już od kilku lat rozgrywa się w kilku miastach na całym świece. Podczas Światowych Dni Młodzieży także zostaną zorganizowane rozgrywki, w których będą mogli wziąć udział zarejestrowani pielgrzymi. W dwudniowym (wtorek 26.07 i środa 27.07) turnieju weźmie udział 48 drużyn z całego świata. Każda drużyna będzie się składać z 10 zawodników, 7 w polu i 3 rezerwowych. Składy mogą być mieszane.

Streetball


Streetball to rodzaj koszykówki, rozgrywanej na ulicznych boiskach. Podczas Światowych Dni Młodzieży turniej Streetballu będzie rozgrywany w środę (27.07) w różnych kategoriach wiekowych.

Breakdance


Breakdance to taniec z dużą liczbą elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych „w parterze”, czyli rękami i nogami. Podczas Światowych Dni Młodzieży w środę (27.07) zostaną zorganizowane dwa konkursy breakdance’u: zawody zespołowe (dla drużyn składających się z 3-5 osób) i indywidualne.

Dodatkowym elementem Festiwalu Sportu będzie turniej rugby zorganizowany przez Stowarzyszenie SIEMACHA.

Festiwal Sportu „Juliada” podczas Światowych Dni Młodzieży jest organizowany we współpracy z Stowarzyszeniem SIEMACHA i Gminą Miejską Kraków.

Rejestracja

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w którymś z turniejów, kliknij w ikonkę poniżej i zarejestruj się:

YF_-_Sports_-_PDF_Proof.pdf pdf 2.61 MB 04-07-2016 Pobierz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam