data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Ruch Jesus Youth z Indii gotowy na ŚDM

2014-09-18 / Kraków

Ciąg dalszy niecodziennych odwiedzin w siedzibie Światowych Dni Młodzieży.
Jak wiele wiecie na temat Kościoła w Indiach? My – jak się okazało – wiedzieliśmy stosunkowo niewiele, idąc na spotkanie z Manojem Sunny. Teraz wiemy więcej.

Kerala leży w południowo-zachodniej części Półwyspu Indyjskiego. Jest jednym z najgęściej zaludnionych regionów Indii, w którym chrześcijanie są trzecią co do wielkości religią (19 %). Chrześcijaństwo pojawiło się tam w 50 r. n.e. - jak mówi tradycja - za sprawą ewangelizacji świętego Tomasza i od tamtego czasu współistnieje we względnej harmonii z religią hinduską, islamem i judaizmem. "Sytuacja chrześcijan-katolików na północy kraju jest zdecydowanie bardziej chwiejna niż na południu Indii. Tu mamy większą możliwość wyrażania naszej wiary, dlatego Kościół kwitnie" – mówił kilka dni temu w Krakowie Manoj Sunny.

Ruch charyzmatyczny Jesus Youth, który Manoj przyjechał przedstawić przed Światowymi Dniami Młodzieży, wziął swój początek właśnie w Kerali i z czasem przetarł ścieżki do 25 innych krajów. Dla członków Jesus Youth z całego świata Kraków 2016 będzie okazją nie tylko do spotkania z Papieżem Franciszkiem, ale i do poznania się nawzajem i przedstawienia wyjątkowego charyzmatu indyjskiej wspólnoty.

Z jakim przesłaniem przyjadą do Polski za niecałe dwa lata? Członków Jesus Youth łączą więzi tak bliskie, że określają je jako niemal rodzinne, siłą ruchu jest radość – dlatego przesłania Franciszka do świata są im bardzo bliskie. Istotą wspólnoty charyzmatyków z Indii jest osobisty wybór Jezusa Chrystusa na Pana życia i trwanie z Nim w intymnej relacji. Podstawą są: prywatna modlitwa do Boga – Słowo Boże – Święte Sakramenty i braterstwo, które otwiera ich na innych ludzi tak, że Ewangelia rozprzestrzenia się w świecie poprzez świadectwo członków wspólnoty.

"Byliśmy obecni w Rio w 2013 roku, naszym wkładem w Światowe Dni Młodzieży były wtedy trzy zespoły, których charyzmatem jest ewangelizacja młodych poprzez współczesną muzykę z elementami rdzennej muzyki Indii. Ich koncerty w Rio gromadziły tysiące osób – jestem pewny, że w Krakowie także będą głosić treści ewangeliczne z mocą. Na pewno będziecie mieli również okazję posłuchać niezwykłych dźwięków instrumentów Bliskiego Wschodu i Indii. Ich naturalnym miejscem będzie zapewne liturgia" – podsumował Manoj Sunny.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam