data: 26.07 - 31.07.2016

RodzinyŚwiatowe Dni Młodzieży to wielkie święto dla nas wszystkich. Do naszego kraju przyjadą rzesze młodych pielgrzymów, którzy szukają czegoś więcej i pragną spędzić w Polsce, w Krakowie - czas szczególnej łaski. Jako gospodarze będziemy mieć okazję, by poznać i posłuchać tego, jak wierzą i czym żyją młodzi z całego świata. Będzie to także wyjątkowa okazja, która może się nieprędko powtórzyć, aby podzielić się z ludźmi z innych stron świata polską tradycją, kulturą i słowiańską serdecznością.

Pamiętajmy jednak, że nasi młodzi przyjaciele przybywają do nas po to, by spotkać Chrystusa, Ojca Świętego i swoich rówieśników. Będziemy się wspólnie modlić, słuchać, dzielić świadectwem wiary; każdy z nas ma szansę zaczerpnąć z tego spotkania nowe siły i nowego ducha! Młodzi przybywają jako pielgrzymi - przyjmijmy ich, jak zachęca św. Piotr (1P 4,9) w duchu gościnności. Niech błogosławieństwo Boże zstąpi na nasze domy i nasze rodziny!Czym jest inicjatywa „Gość w dom”?


Inicjatywa „Gość w dom” zachęca rodziny, chcące przyjąć pielgrzymów, do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat ich pobytu w Krakowie podczas ŚDM, a następnie do złożenia deklaracji przyjęcia gości. Informacja oraz prośba o ugoszczenie pielgrzymów jest skierowana do rodzin mieszkających w czterech przedstawionych poniżej „strefach zakwaterowania”:


Strefa I: Miasto Kraków (obejmuje obszar dekanatów krakowskich I-XI*)

Strefa II: Kraków Region (dekanaty archidiecezji Krakowskiej, z wyłączeniem dekanatów XII, XIII, XVI, XIX, XXVIII, XXXI, XLII* )

Strefa III: Diecezja Tarnowska (dekanaty Bochnia, Brzesko, Szczepanów)

Strefa IV A: Diecezja Kielecka (dekanaty Miechów, Skała, Słomniki, Proszowice, Kazimierza Wielka, Skalbmierz)

Strefa IV C: Diecezja Katowicka (dekanat Mysłowice)

*-- aktualną listę dekanatów Archidiecezji Krakowskiej można znaleźć TUTAJ


Osoby chcące przyjąć pielgrzymów na nocleg i zamieszkujące w wyżej wymienionych strefach mogą pobrać stosowną deklarację (dostępną na dole strony), wypełnić ją oraz przekazać Komitetowi Parafialnemu, działającemu przy kościele parafialnym, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania. W deklaracji istnieje możliwość wskazania preferowanej płci oraz narodowości (grupy językowej) pielgrzymów, których rodzina pragnie przyjąć. Dane dotyczące preferowanej płci pielgrzymów zostaną uwzględnione, natomiast dane dotyczące narodowości mają charakter informacyjny i mogą nie zostać wykorzystane w trakcie przydziału pielgrzymów do rodzin. Pragniemy zaznaczyć, że zasada niekwaterowania osób tej samej płci razem nie dotyczy małżeństw oraz szczególnych przypadków, w których gospodarze dysponują kilkoma pokojami.    

   


KALENDARZ


15 lutego 2015 – termin przekazania deklaracji zamieszczonych w folderach kolędowych do swojej parafii.

15 marca 2015– przekazanie przez Przewodniczących Komitetów Parafialnych  do sekcji logistyki KO ŚDM zebranej bazy zakwaterowania 

w rodzinach na terenie danej parafii.

marzec–lipiec 2016 – tworzenie Interaktywnej Bazy zakwaterowania dla pielgrzymów (osoby, które w tym okresie lub później zdecydują się na przyjęcie pielgrzymów powinny pobrać i wypełnić zamieszczony poniżej formularz rejestracyjny i złożyć go w swojej parafii).

lipiec 2015 – uruchomienie internetowego systemu rejestracji pielgrzymów.

maj 2016 – zamknięcie systemu rejestracji pielgrzymów.

21 lipca–25 lipca 2016– Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Dni w Diecezjach.

26 lipca–31 lipca 2016 – Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.


DEKLARACJA_PRZYJCIA_PIELGRZYMOW_W_RODZINIE.pdf pdf 10.18 MB 14-05-2015 Pobierz
Folder kolędowy.pdf pdf 1023.1 KB 18-11-2015 Pobierz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam