data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

#prayforWYD – rusza wirtualny maraton modlitwy za ŚDM!

2015-03-13

Do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zostało już tylko 500 dni. Przygotowania do tego wyjątkowego spotkania młodych z całego świata z Ojcem Świętem wchodzą w bardzo intensywną fazę. Aby przyniosło ono oczekiwane owoce, ważna jest już teraz nie tylko świetna organizacja, ale przede wszystkim modlitwa. Dlatego Komitet Organizacyjny ŚDM wraz z hiszpańską serwisem społecznościowym May Feelings przygotował wirtualny maraton modlitwy za ŚDM pod nazwą #prayforWYD. 

Pod adresem mayfeelings.com/prayforwyd ludzie z całego świata mogą się łączyć w modlitwie za ŚDM Kraków 2016. Wystarczy kliknąć w przycisk „pray”, a na mapie świata pojawi się kolejny punkt, z którego płynie modlitwa. Dzięki temu już teraz, zanim setki tysięcy młodych pojawią się w Krakowie, będziemy mogli zobaczyć, jak jest nas wielu.

Serwis pozwala na anonimową modlitwę, wówczas na mapie po prostu pojawia się punkt w danym kraju, z którego się modlimy. Możemy również stworzyć nasz profil i dzięki temu mieć dostęp do bardziej zaawansowanych opcji. Po zalogowaniu system zaznaczy dokładnie miejscowość, z której się modlimy, pokaże też kto w naszej okolicy modli się w tej samej intencji. Serwis pozwala również na zgłaszanie na swoim profilu próśb o modlitwę w naszych własnych intencjach. Inni użytkownicy poprzez kliknięcie dają znać, że łączą się z nami. Dzięki temu każdy z nas może poczuć jedność Kościoła na całym świecie oraz moc osobistej modlitwy płynącej do nas z najodleglejszych części globu.

Obok mapy, która pokaże nam ile osób i gdzie modli się w intencji ŚDM, zobaczymy również zegar odliczający czas do rozpoczęcia spotkania w Krakowie. Mamy nadzieję, że im mniejsza będzie liczba wskazująca dni do ŚDM, tym więcej będzie punktów na naszej mapie. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do modlitwy o dobre przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy, aby to wydarzenie już dziś poruszyło serca młodych z całego świata i pozwoliło nam wszystkim odkryć nadzieję, jaka płynie ze spotkania z Jezusem. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam