data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Posiłki w strefach żywieniowych zaspokoją gusta pielgrzymów

2016-07-14 / Campus MiserIcordiae


Od wtorku do piątku (26-29 lipca) w Krakowie oraz w sobotę i niedzielę (30-31 lipca) na Campusie Misericordiae do dyspozycji pielgrzymów będą strefy wydające posiłki i napoje. 

17 rozbudowanych stref żywieniowych

Pielgrzymi będą mogli korzystać z posiłków wymieniając talony w restauracjach a także w specjalnych strefach. Na czas ŚDM w Krakowie i w Brzegach zlokalizowanych zostanie 17 stref oferujących jedzenie, napoje i inne dodatkowe usługi, w tym punkty wi-fi i poczty polskiej. Strefy żywieniowe w Krakowie będą czynne od wtorku do piątku w godz. 12.00-24.00. Natomiast punkty gastronomiczne w Brzegach będą czynne w sobotę i niedzielę od 10.00 do ostatniego pielgrzyma.

Siedem stref gastronomicznych przygotowuje Caritas, za resztę odpowiadają podmioty, które zawarły porozumienie z Komitetem Organizacyjnym ŚDM. Aby zapewnić efektywność dystrybucji, każda ze stref o powierzchni 800-1000 metrów kwadratowych składać się będzie z oddzielnych namiotów żywieniowych.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Menu zostało przygotowane tak, aby zaspokoić gusta wszystkich pielgrzymów. Oferowana będzie żywność typowa dla różnych stron świata, ale z akcentem na polskie smaki. Pielgrzymi znajdą tam dania regionalne kuchni polskiej, takie jak bigos, pierogi, żurek, oscypki, pajdy chleba ze smalcem. Dostępne będą także dania szybkie, których przygotowanie nie zajmuje dużo czasu, mogą służyć za przekąskę lub ciepłe danie obiadowe (hot dogi, frytki, zapiekanka, kiełbasa z grilla itp.). Wśród potraw znajdą się również tzw. dania gotowe do wyboru w wersjach z mięsem lub bez, dystrybuowane w specjalnych opakowaniach, takie jak makarony, sałatki, dania meksykańskie. Będzie je można spożyć na miejscu lub zapakować do plecaka i zjeść później. Nie może również zabraknąć pizzy – dania znanego i lubianego przez wszystkich.

Wydzielone zostaną również strefy kawiarniane, w których będą dystrybuowane ciepłe napoje: kawa, herbata oraz słodkie przekąski. Oprócz tego dla pielgrzymów będą dostępne napoje zimne: wody, soki, napoje gazowane, energetyczne serwowane w temperaturze pokojowej lub schłodzone.

Strefy gastronomiczne Caritasu

Caritas przygotowuje w sumie siedem stref gastronomicznych w Krakowie, zlokalizowanych przy ul. Smoczej, Bernardyńskiej i Piastowskiej, na Bulwarze Wołyńskim, Poleskim i Inflanckim oraz w Łagiewnikach i jedną w Brzegach. Przykładowo strefa na Bulwarze Poleskim oferować będzie: gotowe dania na zimno i ciepło, dania z grilla, dania wegetariańskie, fast-food, regionalne przysmaki, dania deserowe. Z kolei na Bulwarze Wołyńskim będzie można zjeść pizzę, kebab, tortillę, hot-doga, kurczaka, pieczone ziemniaki a także napić się kawy czy czegoś zimnego. Jak mówi Katarzyna Rybicka, konsultant krakowskiej Caritas ds. żywienia w czasie ŚDM, strefy gastronomiczne będą różnorodne, dające pielgrzymowi możliwość wyboru posiłku, jaki chce spożyć.

Ze stref żywieniowych będą mogli korzystać nie tylko zarejestrowani pielgrzymi posiadający talony, ale również pozostali. Posiłki jak i napoje będzie można nabyć płacąc za nie gotówką lub w wybranych miejscach kartą. Ceny będą nieco wyższe niż w przypadku talonów, co wynika z konieczności organizacji kas fiskalnych z obsługą, ochrony i konwoju itp.

Aplikacja poinformuje o strefach

Z myślą o przybywających na ŚDM przygotowano również specjalną aplikację umożliwiającą wyszukiwanie punktów gastronomicznych, wskazującą odległości do konkretnych stref. Aplikacja będzie zawierała też menu ze zdjęciami i opisami potraw. Oprócz tego poinformuje również o tym gdzie są najkrótsze kolejki jak też czy w danym punkcie można płacić kartą. Aplikację będzie dostępna do pobrania od 18 lipca.

Ewelina Słomka
Fot. Marianna Gurba

Strefy gastronomiczne podczas ŚDM (lokalizacja)

Tauron Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7 / Kraków
"Stadion Cracovia" ul. Kałuży 1 / Kraków
Food Court ŚDM, ul. Na Błoniach 7 / Kraków
"Festiwal Smaków", ul. Piastowska 26 / Kraków
1) Zwierzyniecki Klub Sportowy - ul. Na Błoniach 1 / Kraków
2)near the Stadium of Cracovia - ul. Józefa Kałuży 1 / Kraków
3) Old Post Office next to Galeria Krakowska - ul. Lubicz 4 / Kraków
ul. Reymonta 22 - Wisła Stadium
1)ANGELLO ul .Piastowska 20  
2)ANGELLO parking next to ul. Powiśle (vis a vis Sheraton Hotel)
3) ANGELLO, ul. Kokotowska/ Kokotów
4)ANGELLO railway station / Kraków - Łagiewniki
 5)ANGELLO railway station / Kraków-Płaszów
1)"MAGILLO", ul. Zarzyckiego / Brzegi
2)"MAGILLO", ul. Focha 40 (parking) / Kraków
"WADOWICE" Plac Kościuszki,34-100 Wadowice
Białe Morza next to JP II Centrum /  Kraków


Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam