data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Porozumienie między ŚDM i KAI - podpisane

2015-04-20

20 kwietnia 2015 kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski oraz prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej, Marcin Przeciszewski, podpisali w krakowskiej kurii list intencyjny w sprawie współpracy przy obsłudze medialnej przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

„Miliony ludzi na całym świecie zobaczą Kraków i Polskę. Będzie to wyjątkowa szansa promocji Kościoła w Polsce oraz naszej Ojczyzny” – czytamy w pierwszym akapicie listu. ŚDM to okazja, by o Kościele było w mediach głośno; by cały świat zobaczył, jak młodzi cieszą się swoją wiarą.

Katolicka Agencja Informacyjna zdeklarowała, iż dołoży wszelkich starań, by o przygotowaniach do tego wydarzenia można było usłyszeć w mediach – szczególnie tych najbardziej opiniotwórczych. KAI będzie także przekazywać informacje dziennikarzom zagranicznym.

W dokumencie znajduje się również wzmianka o organizacji obsługi prasowej samych Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. To zadanie KAI będzie realizować wraz z Polską Agencją Prasową. Szczegóły zostaną ustalone wkrótce.

- Dołożymy wszelkich starań, by najpierw zachwycić media polskie, zagraniczne, a nawet te krytyczne wobec idei ŚDM w Krakowie - powiedział prezes KAI Marcin Przeciszewski. W dalszej kolejności skupimy się na zorganizowaniu obsługi medialnej, czyli doskonale działającego centrum prasowego na światowym poziomie, odpowiednich instalacji w miejscach, gdzie będzie Ojciec Święty, i gdzie będą zbierać się młodzi (tzw. zwyżek, sektorów prasowych itd.). ŚDM uważamy za niezwykłą szansę dla Kościoła w Polsce, ale także dla wszystkich Polaków - nigdy tak wielu dziennikarzy nie zjechało do naszego kraju i do Krakowa – ŚDM zgromadzi 5-6 tys. dziennikarzy z wszystkich kontynentów. Mam nadzieję, że Opatrzność nam w tym pomoże.

Katolicka Agencja Informacyjna istnieje od 1993 roku i jest drugą co do wielkości katolicką agencją w Europie i największą w Europie Środkowo-Wschodniej. Z serwisu KAI korzystają na co dzień największe polskie dzienniki, stacje telewizyjne i radiowe.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam