data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Papież pobłogosławił projekt SERCE 2.0

2015-01-24

12 listopada papież Franciszek pobłogosławił kolejny etap duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. Program „Serce 2.0” rozpoczyna się w pierwszą niedzielę Adwentu.


„Módlcie się za mnie” powiedział papież reprezentantom Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży podczas błogosławieństwa programu „Serce 2.0”. Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie odbędzie się w 2016 roku, ale przygotowania do tego wydarzenia trwają już od roku. Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży kładzie szczególny nacisk na przygotowanie duchowe, proponując stworzone na tę uroczystość programy duszpasterskie.

Obecnie realizowany jest program „Cz@t ze Słowem”, którego celem jest zachęcenie młodych do pogłębiania swojej wiary poprzez czytanie Pisma Świętego. Kolejny rok pod hasłem „Serce 2.0” rozpoczyna się 30 listopada i zachęca do refleksji nad dwoma sakramentami – Pokuty i Eucharystii, stąd też w nazwie termin „2.0”. Program nawiązuje do błogosławieństwa: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.

W materiałach pomocniczych dla duszpasterzy proponowane są w pierwsze piątki miesiąca wieczorne spotkania młodych z poszczególnych dekanatów i rejonów. Tematem spotkania grudniowego jest hasło: DUCHOWE POTRZEBY – DUCHOWE APLIKACJE, na które młodzi przyniosą swoje smartfony.

Pod koniec listopada rusza także nowa odsłona strony Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży: kdm.org.pl, gdzie będzie można znaleźć wszelkie materiały dotyczące comiesięcznych spotkań, konspekty do pracy w grupach, medytacje, komentarze do niedzielnych Ewangelii, newsy z przygotowań w poszczególnych diecezjach oraz świadectwa znanych osób.

Więcej o SERCE 2.0

w I Niedzielę Adwentu (30 listopada) zamieniamy “Czat ze Słowem!” na “Serce 2.0”. Przed nami start w drugi rok przygotowań duchowych do ŚDM 2016. Nie prześpijcie tego momentu. Papież Franciszek, który pobłogosławił ten program w minioną środę, prosi nas, abyśmy w najbliższym roku przedmiotem refleksji uczynili właśnie błogosławieństwo: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą".


Wśród materiałów, które już wkrótce będą dostępne na stronie www.kdm.org.pl, znajduje się bardzo bogata paleta materiałów duszpasterskich. Wśród nich są m.in. scenariusze spotkań, konferencja pogłębiająca, nabożeństwo adoracyjne z celebracją sakramentu pojednania, komentarze do Mszy św., ale także konspekty spotkań w grupie oraz medytacje indywidualne. Autorzy programu polecają także “zajęcie się” specjalną KAS-ą, czyli “Kulturalną Akademią Serca”. Uzupełnieniem materiałów tekstowych będą różne multimedia zamieszczane na stronie, w tym m.in. wywiady z ciekawymi ludźmi oraz video komentarze do niedzielnych Ewangelii, przygotowywane przez młodzież.


Celem programu jest pogłębiona refleksja nad dwoma sakramentami: Pokutą i Eucharystią. Pierwszy miesiąc (grudzień 2014) ma charakter wprowadzający; następne cztery (od stycznia do kwietnia 2015) dotyczą Pokuty, a kolejne siedem (od maja do listopada 2015) Eucharystii.


Tematyka spotkań miesięcznych:


Grudzień 2014: Duchowe potrzeby – duchowe aplikacje

Styczeń 2015: Rachunek sumienia – więcej niż saldo

Luty 2015: Żal i poprawa – duchowy trening

Marzec 2015: Spowiedź – antywirus dla duszy

Kwiecień 2015: Zadośćuczynienie – pobierz i udostępnij

Maj 2015: Eucharystia – czas na miłość

Czerwiec 2015: Wspólnota – dołącz do sieci!

Lipiec 2015: Słowo – zamiast wyszukiwarki

Sierpień 2015: Credo – jestem na tak!

Wrzesień 2015: Ofiarowanie – oddam życie w dobre ręce!

Październik 2015: Uczta – podano do stołu!

Listopad 2015: Rozesłanie – zróbcie raban!


Ufamy, że program “Serce 2.0” stanie się w całej Polsce doskonałą okazją do ożywienia pracy z młodymi.

Już dziś można zobaczyć zapowiedź pierwszego świadectwa, którym podzieliła się dla KDM s. Cristina Scuccia - zwyciężczyni „The Voice of Italy”.


ŚWIADECTWO

POBIERZ SCENARIUSZ GRUDNIOWYCH SPOTKAŃTa strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam