data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Orange Polska zaproszony do partnerstwa z ŚDM Kraków 2016

2015-04-24

List intencyjny w sprawie partnerstwa technologicznego przy organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie podpisali 24 kwietnia Metropolita Krakowski kardynał Stanisław Dziwisz, przewodniczący Komitetu ŚDM, oraz Bruno Duthoit, prezes Zarządu Orange Polska. Zgodnie z nim strony rozpoczęły rozmowy dotyczące zapewnienia kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych na czas wydarzeń w lipcu 2016 roku w Krakowie oraz ich przygotowań.

Podczas uroczystości w Sali Okna Papieskiego kard. Stanisław Dziwisz zapewniał o swojej wdzięczności wobec wszystkich, którzy chcą wspierać organizację ŚDM. - Dziś młodzi ludzie posługują się nowymi środkami komunikacji społecznej, dlatego jestem wdzięczny, że Orange Polska dostosuje się do ich potrzeb i będzie im służyła dla dobrego przeżycia Światowych Dni Młodzieży – mówił.

- Jestem zaszczycony, że Orange Polska został zaproszony do pomocy w organizacji tak ważnego wydarzenia jak Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, w którym weźmie udział kilka milionów ludzi. To duże wyzwanie logistyczne, aby pielgrzymi i wolontariusze mogli w pełni w nim uczestniczyć - odpowiedział Bruno Duthoit, prezes Zarządu Orange Polska.

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe religijne spotkania młodych ludzi z całego świata, zainicjowane w 1984 roku przez św. Jana Pawła II. W Krakowie odbywać się będą w dniach 26-31 lipca 2016 roku pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. W tym czasie młodzi będą uczestniczyli w katechezach, imprezach kulturalnych i ewangelizacyjnych. Wydarzenia Centralne z udziałem Papieża odbędą się na krakowskich Błoniach oraz na Campus Misericordiae w Brzegach koło Wieliczki.  Komitet Organizacyjny ŚDM 2016 spodziewa się przyjazdu ponad dwóch milionów młodych ludzi z całego świata. W tygodniu poprzedzającym spotkanie w Krakowie, młodzież z zagranicy będzie uczestniczyła w Dniach w Diecezjach, które odbywać się będą w całej Polsce.

Orange Polska, które zgodziło się włączyć w logistyczne przygotowania wydarzeń, jest jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Europie Środkowej. Ma potencjał i doświadczenie w tworzeniu rozwiązań teleinformatycznych dla dużych, międzynarodowych przedsięwzięć. Był m.in. partnerem technologicznym piłkarskich mistrzostw Europy EURO 2012.


Oprac. ek/Biuro Prasowe ŚDM Kraków 2016

FOTORELACJA Z PODPISANIA LISTU

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam