data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Młodzi z Wadowic czekają na Symbole ŚDM

2016-06-11 / Symbole w Archidiecezji


Trwa peregrynacja symboli ŚDM – Krzyża oraz Ikony Matki Bożej – po Archidiecezji Krakowskiej. Parafie, szkoły, instytucje otwieraja swoje drzwi, by w taki sposób jeszcze lepiej przygotować się na lipcowe wydarzenia w Krakowie. W dniach od 12 do 14 symbole można adorować w Wadowicach.

- Młodzi z Wadowic czekają na Symbole ŚDM tak samo, jak czeka się na ważnego gościa, który przyjedzie do naszego miasta, naszej parafii, naszych rodzin. - mówi Małgorzata Żeglińska z Parafialnego Komitetu Organizacyjnego. Parafianie w Wadowicach chcą na te trzy dni przystroić swoje domy flagami z logo ŚDM także w oczekiwaniu na pielgrzymów, którzy w lipcu będą przez nich goszczeni. - Chcemy patrzeć na te Symbole i zobaczyć w nich twarze, radości i smutki naszych rówieśników z całego świata - dodaje Małgorzata.

Jak zapowiada ks. Adam Garlacz obecność Symboli w mieście urodzin inicjatora ŚDM, to też wielkie wyróżnienie i zadanie. - Krzyż i Ikona Matki Bożej są dla nas swoistymi relikwiami miłości św. Jana Pawła II do ludzi młodych. Pragniemy, aby oni na nowo przylgnęli do Chrystusa, a starsi po raz kolejny dali im świadectwo swojej bezgranicznej wiary.

W Wadowicach Symbole nawiedzą m.in. zakład karny i szpital. Mszę Świętą w poniedziałek 13 czerwca celebrował będzie bp Damian Muskus - Koordynator Generalny KO ŚDM Kraków 2016.


wadowice_plakat jpg 7.12 MB 12-06-2016 Pobierz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam