data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Katechezy – czas głoszenia Ewangelii

2016-07-13 / News

Biskupi z całego świata w wielu miejscach Krakowa i okolic wygłoszą katechezy w 33 językach.

Katechezy, które są stałą częścią Światowych Dni Młodzieży mają za cel wprowadzenie pielgrzymów w temat tegorocznego Spotkania Młodych, którym jest Boże Miłosierdzie: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Katechezy dają możliwość spotkania z hierarchami Kościoła. Oprócz wysłuchania głoszonych przez biskupów nauk, młodzi będą mieli również szansę porozmawiać z nimi.

Katechezy będą głoszone w 33 językach przez biskupów pochodzących z całego świata, m.in. w języku: polskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim, rosyjskim, ukraińskim ale też węgierskim, koreańskim, arabskim, białoruskim, bułgarskim, khmerskim, kantońskim, chorwackim, czeskim, flamandzkim, japońskim, łotewskim, litewskim, norweskim, rumuńskim i słowackim.

Katechezy będą się odbywały od środy (27 lipca) do piątku (29 lipca) w godzinach 9.00-12.00 na terenie Krakowa i okolicznych miejscowości: w kościołach, ale także na stadionach, w parkach itp. To wydarzenia otwarte dla każdego, niemniej pierwszeństwo uczestnictwa będą mieli zarejestrowani pielgrzymi. 

Podczas katechez będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Wszystkie kończyć się będą Eucharystią. W każdym miejscu katechez będą obecne grupy animacyjne, przygotowujące program artystyczny wydarzenia, odpowiadające również za oprawę muzyczną mszy świętej. 

Więcej informacji wraz z mapą miejsc katechez odbywających się w danych językach można znaleźć TUTAJ.

Ewelina Słomka

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam