data: 26.07 - 31.07.2016

Kard. Luis Antonio G. Tagle11 lutego spotkamy się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach podczas czwartej odsłony rekolekcji "Ogień dla nas i całego świata". Tematem będzie kolejny z Darów Ducha Świętego - Dar MĘSTWA, o którym będzie opowiadał KARD. LUIS ANTONIO G. TAGLE. W modlitwie pomoże nam wspólnota Przymierze Miłosierdzia - opowiedzą o charyzmacie, korzeniach wspólnoty w Kościele Brazylijskim.

Program rekolekcji:

16:30 rozmowa z gościem, prezentacja wspólnoty
18:00 Msza Święta
19:00 modlitwa i konferencja

Relacja online z rekolekcji będzie odbywać się jak zwykle na kanale YouTube oraz na Twitterze.

Bądźcie z nami, by płonął ogień ŚDM!Kardynał Luis Antonio G. Tagle to filipiński duchowny, arcybiskup Manili, doktor teologii, w 2012 roku mianowany przez Papieża Benedykta XVI kardynałem. Jeden z mocnych Papabili (duchownych „godnych pozycji papieża”). W motcie swojego herbu daje mocne świadectwo swojej wiary: „DOMINUS EST” (Pan jest).

Nasz długo oczekiwany Gość 4. spotkania w ramach rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata” jest prezenterem programu The Word Exposed emitowanego online na CatholicTV.com. Okazjonalnie występuje w filipińskiej telewizji śniadaniowej, dobrze rozumie świat mediów społecznościowych (prowadzi Twitter, jest najchętniej śledzonym duchownym na Facebooku).
Doskonale radzi sobie z mediami, kreatywnie w nich uczestnicząc.

Kardynał Tagle przez wielu nazywany jest „Wojtyłą Azji” ze względu na niezwykle pogodne usposobienie, otwartość umysłu, doskonały kontakt z wiernymi, szczególną dbałość o ludzi marginalizowanych czy spychanych do społecznych gett.

Od 2015 roku jest przewodniczącym Caritas Internationalis. Przewodnicząc tej jednej z największych charytatywnych instytucji Kościoła, przekształca myślenie o niej: jej działalność nie powinna ograniczać się do działalności pomocowej, ale przede wszystkim ma zabiegać o usuwanie przyczyn ubóstwa i cierpienia. Podejmuje liczne działania na rzecz prześladowanych chrześcijan.

Fan kryminałów – najbardziej lubi powieści Agathy Christi i Sherlocka Holmesa.
Ponoć jest jedynym duchownym, umiejącym do łez rozśmieszyć Papieża Benedykta XVI.

W 2014 roku nakładem wydawnictwa WAM ukazała się pierwsza książka Kardynała Tagle na polskim rynku - Ludzie Wielkiej Nocy.
Biskup Grzegorz Ryś napisał o niej: "To książka bardzo ważna. To książka o wspólnocie - o jej potrzebie, znaczeniu, sposobach budowania. (...) W dobie niesamowitych nigdy wcześniej niewyobrażalnych narzędzi dialogu i porozumienia - rośnie liczba ludzi przerażająco samotnych, odizolowanych, zmarginalizowanych i odrzuconych".

Plakat_4.spotkania_kard._Tagle.pdf pdf 3.51 MB 30-01-2017 Pobierz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam