data: 26.07 - 31.07.2016

Idea Festiwalu Młodych

FESTIWAL MŁODYCH, 
czyli „WIARA, która staje się KULTURĄ. Odkrywanie Boga w PIĘKNIE”


IDEA FESTIWALU MŁODYCH


 
Chcę, byście poszli na ulice robić raban.

Chcę rabanu w Waszych diecezjach.

Chcę, żeby Kościół wyszedł na ulice.


Papież Franciszek


 
Festiwal Młodych to ta część programu Światowych Dni Młodzieży, w której młodzi będą mieli możliwość spotkania Boga w drugim człowieku poprzez dzielenie się pasją i talentami z innymi. Właśnie w tym czasie młodzi zrobią RABAN na ulicach, w parkach miejskich oraz na placach nie tylko w Krakowie, ale też w pobliskich miejscowościach.

W ramach Festiwalu Młodych planowane są koncerty wykonawców z całego świata, różnego rodzaju spektakle, pokazy tańca, wystawy i inne wydarzenia kulturalne, których tematyka będzie powiązana z hasłem ŚDM Kraków 2016: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Zostanie też zorganizowany Festiwal Sportu, podczas którego młodzi rozegrają m.in. Copa Católica – turniej piłki nożnej dla pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży. A w kościołach młodzież będzie mogła wspólnie modlić się i wielbić Boga podczas animacji, zorganizowanych przez ruchy i wspólnoty z całego świata, które przyjadą do Krakowa.

Na ulicach Krakowa raban rozpocznie się jednak nieco wcześniej niż Światowe Dni Młodzieży. W tygodniu poprzedzającym ŚDM zacznie działać Międzynarodowe Centrum Ewangelizacyjne, którego uczestnicy będą dzielić się wiarą i doświadczeniem chrześcijańskiego życia nie tylko z mieszkańcami Krakowa, ale także z osobami, które przyjadą do Krakowa przed ŚDM.

Częścią Festiwalu Młodych w czasie Światowych Dni Młodzieży będzie Centrum Powołaniowe — miejsce, w którym młodzi ludzie będą mogli poznać różne drogi realizacji powołania.

Będzie się ono składać z dwóch elementów: prezentacji działalności różnych organizacji katolickich i wspólnot, a także z czterech Akademii:

·         Akademia Boga – skoncentruje się na odnalezieniu powołania do życia zakonnego i kapłańskiego;

·         Akademia Rodziny – do życia w rodzinie;

·         Akademia Pracy – skupi się na poszukiwaniu powołania w wykonywanej pracy i wybranej ścieżki zawodowej;

·         Akademia Miłosierdzia przypomni, że czynienie dobra i uczynki miłosierdzia względem bliźnich są przywilejem człowieka i jednocześnie najwyższym jego powołaniem.

Wszystkie inicjatywy Festiwalu Młodych pokazują młody i żywy Kościół, który jest niesamowicie różnorodny i wielokulturowy. Wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu Młodych będą też okazją do zaprezentowania dziedzictwa kulturowego Polski. Niezależnie jednak od formy i programu Festiwalu najważniejsze jest to, aby podczas tej części ŚDM młodzi ludzie z różnych zakątków świata mogli cieszyć się z przebywania z drugim człowiekiem i dzielenia się swoimi talentami z innymi. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam