data: 26.07 - 31.07.2016

Idea Dni w Diecezjach

Dni w Diecezjach


Dni w Diecezjach, które poprzedzają główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży, to czas, który pielgrzymi spędzają na terenie wybranych diecezji w kraju organizującym spotkanie młodych. W Polsce odbędą się one w dniach 20-25 lipca 2016 roku i już teraz są przygotowywane na terenie całego kraju – czyli w 43. diecezjach (41 rzymskokatolickich i 2 greckokatolickich).

Dla pielgrzymów Dni w Diecezjach to zaproszenie do odkrywania bogactwa Kościoła i kraju do którego przyjeżdżają, a także spotkanie z rodzinami i rówieśnikami, którzy chcą ich ugościć. Dla gospodarzy to szansa udziału w święcie wiary i radości razem z młodymi ludźmi ze wszystkich stron świata.

Z myślą o pielgrzymach przyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku, każda polska diecezja przyjęła nazwę biblijną. Te nazwy z jednej strony charakteryzują  lokalny Kościół i poszczególne części kraju, z drugiej: zapowiadają treści, którymi gospodarze chcą się podzielić ze swoimi gośćmi. Za każdą z nazw kryje się też doświadczenie Bożego Miłosierdzia, objawiającego się w widoczny sposób w ciągu wieków historii Polski – dlatego cały kraj został nazwany Polem Miłosierdzia – Campus Misericordiae.

Drodzy Pielgrzymi! Zapraszamy Was, abyście sami wybrali diecezję, w której spędzicie Dni w Diecezjach. Niech ten czas posłuży Wam do głębszego poznania Polski i doświadczenia polskiej gościnności. Przede wszystkim jednak, niech będzie umocnieniem wiary, którą będziecie dzielić się ze swoimi rówieśnikami w Krakowie i w swoich krajach!

Aby uzyskać informacje dotyczące organizacji i rejestracji na Dni w Diecezjach, skontaktuj się z koordynatorem ŚDM w wybranej diecezji lub napisz na adres: dioceses@krakow2016.com.


Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam