data: 26.07 - 31.07.2016

FAQ Festiwal młodych

Pytania ogólne

01. Co to jest Festiwal Młodych?

Festiwal Młodych jest częścią oficjalnego programu Światowych Dni Młodzieży, podczas którego młodzi z całego świata będą mieli okazję zaprezentować swoje talenty artystyczne. W ramach Festiwalu planowane są różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, m.in.: koncerty, spektakle, pokazy tańca, wystawy, turniej piłki nożnej. Częścią Festiwalu Młodych jest też Centrum Powołaniowe.

02. Jaki jest motyw przewodni Festiwalu Młodych podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie?

Głównym tematem Festiwalu Młodych jest hasło Światowych Dni Młodzieży w Krakowie: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

03. Kiedy odbywa się Festiwal Młodych?

Najważniejsze wydarzenia Festiwalu Młodych podczas ŚDM Kraków 2016 będą odbywały się od wtorku (26.07) do piątku (29.07). W wydarzeniach Festiwalu będziecie mogli wziąć udział w czasie pomiędzy katechezami i Wydarzeniami Centralnymi.

04. Gdzie będą się odbywać wydarzenia Festiwalu Młodych?

Festiwal Młodych będzie się odbywać w różnych miejscach w Krakowie: na placach, skwerach, w parkach, a także w niektórych pomieszczeniach zamkniętych (np. kina). Wydarzenia Festiwalu Młodych odbędą się też w pobliskich miejscowościach – tam, gdzie będą zakwaterowani pielgrzymi.

05. Czy w Festiwalu Młodych mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne?

Tak. Program Festiwalu Młodych będzie starał się odpowiadać także na potrzeby osób niepełnosprawnych. Sekcja Festiwalu Młodych dokłada wszelkich starań, aby mogły one wziąć udział w prezentowanych wydarzeniach kulturalnych.

06. Czy Festiwal Młodych jest płatny?

Nie, wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu Młodych są bezpłatne.

07. Kto może się zgłaszać?

Do współtworzenia Festiwalu Młodych zapraszamy osoby, grupy i wspólnoty – nie tylko artystów profesjonalnych - które poprzez swoje umiejętności artystyczne pragną wyrazić swoją wiarę w Chrystusa.

Centrum Powołaniowe

08. Kiedy i gdzie będzie działać Centrum Powołaniowe?

Centrum Powołaniowe podczas ŚDM w Krakowie będzie otwarte od wtorku (26.07) do piątku (29.07), w takich samych godzinach co Festiwal Młodych. Centrum będzie usytułowane w pobliżu Strefy Pojednania i Pokuty.

09. Kto może zgłaszać swój udział w Centrum Powołaniowym?

Do Centrum Powołaniowego mogą się zgłaszać międzynarodowe wspólnoty i ruchy religijne, zgromadzenia zakonne, organizacje misyjne, inicjatywy kościelne, które są zainteresowane stoiskiem.

10. Czy udział w Centrum Powołaniowym jest płatny?

Nie, pielgrzym w Centrum Powołaniowym może uczestniczyć bezpłatnie.

Rejestracja

11. Jak można zarejestrować się na Festiwal Młodych i do Centrum Powołaniowego?

Zgłoszenia zarówno do Festiwalu Młodych jak i do Centrum Powołaniowego przyjmowane są w systemie rejestracyjnym: https://register.wyd.va/Welcome/?lang=pl.

12. Kiedy zostanie uruchomiony formularz rejestracyjny?

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej: https://register.wyd.va/Welcome/?lang=pl.

13. Do kiedy można przesyłać swoje propozycje?

Przewidywany ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń to 20 marca 2016 roku.

14. Kiedy zostanie wysłane potwierdzenie, że nadesłana propozycja została zakwalifikowana do Festiwalu Młodych?

Przyjęcie zgłoszenia na Festiwal Młodych nie jest równoznaczne z potwierdzeniem, że dana propozycja będzie mogła być zaprezentowana na Festiwalu. Weryfikację zgłoszeń dokonuje Sekcja Festiwalu Młodych Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Ostateczny program Festiwalu zatwierdza Papieska Rada ds. Świeckich.

15. Jak można się zarejestrować do Międzynarodowego Centrum Ewangelizacyjnego?

Rejestracja do Międzynarodowego Centrum Ewangelizacyjnego trwa. Grupy ewangelizacyjne, które chcą działać na w ramach Międzynarodowego Centrum Ewangelizacyjnego proszone są o wypełnienie formularza, dostępnego na stronie internetowej: www.ice2016.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam