data: 26.07 - 31.07.2016

Dla nas i dla całego świata / 7

18 czerwca – 7. spotkanie w ramach oficjalnych rekolekcji przygotowujących nas do Światowych Dni Młodzieży. Gościem ostatniego już spotkania będzie Ulf Ekman!

„Powołanie to wybranie, aby stać się misjonarzem miłosierdzia, aby ogłaszać Ewangelię łaski, tzn. ogłaszać, że zbawienie jest darmowe, jest dla każdego. (…) To, czego Kościół najbardziej dziś potrzebuje to radość z tego, aby być uczniem, misjonarzem. To jest najważniejsze, do tego zostaliśmy powołani i wysłani. A dlaczego miłosierdzia? Dlatego, że Jezus dał nam Ducha Świętego i znakiem, że go masz jest radość!” – przekonywał podczas poprzednich rekolekcji Jose Prado Flores, gość z Meksyku. Zachęcał nas do bycia miłosiernymi wobec siebie, do przyjmowania darmowego daru miłosierdzia Bożego i – niesienia go całemu światu, zwłaszcza – podczas lipcowych Światowych Dni Młodzieży.

Czerwcowe spotkanie, ostatnie przed ŚDM, odbywa się w temacie uczynków miłosierdzia - chorych nawiedzać i krzywdy cierpliwie znosić, a patronować nam będzie ostatni święty z listy świętych projektu Miasto Świętych – siostra Faustyna. Nasz gość, Ulf Ekman pochodzi ze Szwecji, jest teologiem, misjonarzem, a do niedawna – był jeszcze pastorem. Dwa lata temu jednak, wraz z całą rodziną dołączył do Kościoła katolickiego. Głosi konferencje, rekolekcje i wykłady na całym świecie. Teraz – to nam opowie o swojej drodze wiary, znaczeniu jedności i wspólnocie!

Nie możemy się doczekać tego spotkania! Bądźcie z nami, koniecznie! ŚDM – czas łaski dla wszystkich narodów, ludów i języków – coraz bliżej!!!

Niech zaISKRZY!!!

18 czerwca, sobota, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, godz. 16.30Zespół NiemaGotu poprowadzi muzyczną oprawą adorację
kliknij, żeby odsłuchać
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam