data: 26.07 - 31.07.2016

Dla nas i całego świata / 1Pierwsze spotkanie w ramach rekolekcji „Dla nas i całego świata” – już 12 grudnia. Gościć będziemy ojców Antonello Cadeddu i Enrique Porcu, misjonarzy ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii. 

Tematem będą uczynki: grzeszących upominać i głodnych nakarmić. Usłyszymy o św. Stanisławie, biskupie i męczenniku, oraz o Bracie Albercie, a takżeo tym, jak u źródeł powinniśmy rozumieć Boże Miłosierdzie. Najbliższe kolejne spotkania, tym razem ze znanymi polskimi kaznodziejami, odbędą się 16 stycznia (gościem będzie ks. Michał Olszewski SCJ) oraz 20 lutego (o. Adam Szustak OP).

Każde spotkanie rozpoczynamy o godzinie 16:30.Krakowscy studenci wybrali świętego Brata Alberta jako jednego z 12 naszych przewodników w uczynkach miłosierdzia, ponieważ miał wrażliwe serce i szukał prawdy. Nie był mu obojętny los biedaków, zawstydzała go skrajna nędza ubogich wobec jego osobistego poziomu życia, do tego stopnia, że Chrystus dał mu się zobaczyć w ubogich. Nie osądzał biedaków, bez względu na to, jakie słabości doprowadziły ich do bezdomności. Umiał dostrzec swoją osobistą biedę.

 Rekolekcje "Dla nas i całego świata" plakat PFD pdf 21.33 MB 24-11-2015 Pobierz
Rekolekcje "Dla nas i całego świata" plakat JPG jpg 380.7 KB 24-11-2015 Pobierz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam