data: 26.07 - 31.07.2016

Dla nas i całego świata / 3


DLA NAS I CAŁEGO ŚWIATA / 3

Gość: o. Adam Szustak OP

 

  

Już po raz 3. w Łagiewnikach – modlitwa uwielbienia, słowo o Miłosiernym i posłanie nas do pełnienia dobrych uczynków! Czekamy na Ciebie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia! 

„Pozwólcie miłosiernemu Ojcu przyjąć was z powrotem do domu!” – mówił ks. Michał Olszewski podczas 2. spotkania w ramach oficjalnych rekolekcji DLA NAS I CAŁEGO ŚWIATA. Słyszeliśmy o szansie, jaką niesie nam Rok Miłosierdzia, o kolejnych uczynkach, krakowskich świętych i potrzebie uznania własnej grzeszności.

20 lutego spotkamy się po raz trzeci. Patronować nam będą św. Jacek i sł. Boży ks. Piotr Skarga. Zastanawiać się będziemy nad dwoma uczynkami miłosierdzia: nieumiejętnych pouczać i podróżnych w dom przyjąć. Nasz gość natomiast, znany kaznodzieja – o. Adam Szustak, dominikanin, przybliży nam temat Bożego przebaczenia i poprowadzi wieczorną modlitwę uwielbienia.

Światowe Dni Młodzieży trzeba omodlić. Bądźcie z nami, by wspólnie wołać o miłosierdzie Pana! Nie może Was zabraknąć. 


Niech zaIskrzy!!!


 

W czasie trzeciego spotkania w Łagiewnikach przypominaliśmy postać wielkiego, charyzmatycznego świętego Kościoła w Polsce - św. Jacka Odrowąża, Apostoła Północy, założyciela dominikanów w Polsce. Przemierzył całą Polskę na piechotę, był jednym z najważniejszych misjonarzy w historii. Umiłował ascezę i modlitwę - odmawiał przyjmowania godności kościelnych, żył z dala od wygodnego życia. Żył i ewangelizował na 100 procent.

Sługa Boży Piotr Skarga był autorytetem, pomimo przydomku, który już w jego czasach mu towarzyszył "Podżegacz". Cierpliwie znosił zniewagi, wytykanie rzekomej kontrowersji. Jego pragnieniem było męczeństwo, wszystko ofiarowywał Jezusowi. Nieumiejętnych pouczał pomimo kłębiących się przeszkód.
NIECH_ZAISKRZY_PL3_WWW.jpg jpg 1.58 MB 05-02-2016 Pobierz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam