data: 26.07 - 31.07.2016

Dla nas i całego świata / 2„Musimy patrzeć na świat mocą miłosierdzia” – usłyszeliśmy 12 grudnia podczas pierwszego spotkania w ramach oficjalnych rekolekcji przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży. Ojcowie Antonello i Enrico, misjonarze z brazylijskiej wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, rozpoczęli rekolekcje DLA NAS I CAŁEGO ŚWIATA. W styczniu – spotykamy się po raz drugi.  

Do lipca 2016 zostało zaledwie 6 miesięcy, by omodlić Światowe Dni Młodzieży i spotkanie młodego Kościoła z Jezusem miłosiernym w Krakowie.

„Tutaj, na ziemi pobłogosławionej przez Boga, gdzie Jezus mówił
 do s. Faustyny, miłosierdzie Boże będzie głoszone (…) aż po krańce ziemi. Światowe Dni Młodzieży i Rok Miłosierdzia spotykają się tu, w Krakowie, i my będziemy przeżywać te miesiące przygotowań do ŚDM z Jezusem Chrystusem” – mówił o. Antonello podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Z nadzieją i radością czekamy na kolejne spotkanie w ramach rekolekcji. Tym razem, w sobotę 16 stycznia najpierw przyjrzymy się dwóm kolejnym krakowskim świętym:
 św. Szymonowi z Lipnicy i św. Stanisławowi Kazimierczykowi.

Mowa też będzie o kolejnych uczynkach miłosierdzia: umarłych grzebać oraz modlić się za żywych i umarłych.

Gościem drugiej odsłony rekolekcji tym razem będzie polski kapłan - ks. Michał Olszewski, sercanin, ceniony rekolekcjonista i autor książek
 na temat współpracy z darami Ducha Świętego i nowej ewangelizacji. Wywiad z ks. Michałem – który opublikujemy z początkiem stycznia - poświęcimy współczesnym formom modlitwy młodych chrześcijan.

16 stycznia bądźcie z nami online!

Módlmy się i niech zaiskrzy!
Św. Szymon z Lipnicy patronuje uczynkowi "Umarłych grzebać". Uczył się szacunku do człowieka przez całe życie, w domu, w szkołach, w Kościele. Dbał o rozwój swojej wiary, zabiegał o zbawienie swoje i bliźnich, głosił Ewangelię, całą i – żył nią. Nie uląkł się zarazy, myślał bardziej o innych niż o sobie, nosił chorym Najświętszy Sakrament. Z szacunku do człowieka – grzebał ciała zmarłych podczas zarazy.


Św. Stanisław Kazimierczyk jest naszym przewodnikiem w uczynku miłosiernym "Modlić się za żywych i umarłych". Wszystko w jego życiu wypływało z Eucharystii i do Niej zmierzało. Był zawsze dla ludzi, służył im, wysłuchiwał, doradzał, miał odwagę nosić brzemiona innych, a potem – oddawał to Bogu. Każdego dnia, w czasie Eucharystii – modlił się za żywych i umarłych.


   
NIECH_ZAISKRZY_plakat.png png 254.83 KB 15-01-2016 Pobierz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam